Мечтата на всяка домакиня
i486 - специалист
пон юни 18, 2018 5:14 pmkozl написа:
Три кухни с ламинирано ПДЧ и една с ламинирани плоскости МДФ. И 2 шкаф за бяня от МДФ.
Втори път МДФ - НЕ. Ни за кухня ни за баня. Шкафовете в банята забременеха. Вратичките от МДФ над абсорбатора се подуха. В кухните с ПДЧ няма подуване.
В банята се слагат пластмасови мебели. Отиваш в магазин, виждаш шкафче за 200лв и почти същото за 350-450лв. Питаш защо така - скъпото е пластмасово. И разбираш.
lady_bj - напреднал
ср юли 11, 2018 10:23 amstridata написа:
Компромисния вариант на това от снимката се нарича Фурнирован МДФ. Голия МДФ се показва само на фрезованата част и ако байцваш се оцветява и той и нестои толко грозно.Иначе съм твърдо за масив, нооооо не е много бюджетно.
Да, фурнирован МДФ е добре.
Има ли някъде в Пловдив където правят такива или трябва да си вземем , например от Анди дизайн, вратички суров МДФ и да намерим майстор или място където да ги фурнироват?
miliad - майстор
"Да, фурнирован МДФ е добре. " -То добре, ама не знаеш за какво точно говорим.

Приятелски съвет. Тръгваш и обикаляш всички мебелни магазини в Пловдив. Влизаш и казваш: "Ще обзавеждам апартамент.Почвам да правя кухнята първо. Не разбирам нищичко, предлагайте показвайте и обяснявайте!" Мълчиш и слушаш, ако нещо не схващаш тогава питаш. И така наред.Всичко това което си го обясняваме тук го има в магазини и изложбени зали.Реално, на мостри, на кухни, на картинки. 30тина магазина са в Пловдив, половината да минеш ще си специалист по-добър от повечето консултанти в тях.
lady_bj - напреднал
На доста места бях, питах, гледах, общо взето едно и също. На половината ми показват каталог на Анди дизайн или взимат материали от съливер , където също бях. Цялата работа е че няма качествен материал и не попадаме на майстори , на които са им се занимава с това или да го могат. А колко ли го разбират. Гледат да направят нещо готово набързо, а ние не искаме гладки врати, нито от ПДЧ, нито гланц каквото сега масово се правят, нито таблени или рамка с пълнеж както им казват, а вчера с очите си видях и с ръцете си пипнах и се убедих че фолиото се разлепва и подува където е фрезованата вдлъбната част, точно както много хора казваха и все пак го мислих като вариант да се рискува... И какво да избере човек? Нещо по скапано от едно временните. За масива също няколко случай с проблеми...

За сега остава вариант фрезовани врати от мдф с фурнир, но естествен ли да е, да се лакира ли отгоре да се защити от напукване и люпене....има ли го същия риск от проблеми като при разлепване и подуване на фолиото покрай вратите на аспиратора... Все нови въпроси. А къде и кой да ги направи?
Много материали, а нито един не струва под каквато и да е обработка
stridata - специалист
Понеже форума е Направи Си Сам, най-вероятно искате сами да си ги направите?
Ако е така, още от сега ви казвам, че ще ви излезе по скъпо от това да си платите някоя фирма да ги изработи... Не само като пари, а и като загубено свободно време, лично за мен то е по ценно от парите! Само минаването на CNC ще ви струва колкото полвината кухня, а и няма да ви обърнат внимание.

А иначе стъпките които трябва да извървите са следните:
1. Избирате си доставчик на Фурнирован МДФ примерно Дъб
2. Ако режат го правите в същата фирма ако не си намирате фирма да си нарежете материала.
3. Ако кантират го правите в същата фирма ако не си намирате фирма да си кантирате материала.
4. Нарязаните и кантиране вратички се минават за фрезоване по ваш избор на CNC машина и дупчене за панти.
5. Нарязаните, кантираните и вече фрезовани вратички със сериозно шлайфане особенно на фрезовката се подготвят за нанасяне на цвят.
6. Понеже работите с МДФ, а не масив фрезовката ще е Гол МДФ и единствения вариант е да ги минете с байц предваритолно избран от вас.
7. След това следва грундиране минимум на две ръце с междинно шлайфане заради фрезовката.
8. И накрая сте готови за Лакиране с гланцовост по ваш избор.
9. Монтаж на вече готовите вратички. :supz:

П.п.
Ако имате път към София, ще ви разведа в фабриката в който работя за да разгледате всяка технология по отделно. УСПЕХ!
nikolson - майстор
Няколко пъти се споменава фрезоване на фурнирована плоча. Някой ще ми покаже ли снимка (или линк) на фасада (вратички), изпълнена по този начин.
i486 - специалист
чет юли 12, 2018 11:55 amstridata написа:
Понеже форума е Направи Си Сам, най-вероятно искате сами да си ги направите?
...
П.п.
Ако имате път към София, ще ви разведа в фабриката в който работя за да разгледате всяка технология по отделно. УСПЕХ!
Нещо не си схванал темата.
stridata - специалист
чет юли 12, 2018 1:55 pmi486 написа:
чет юли 12, 2018 11:55 amstridata написа:
Понеже форума е Направи Си Сам, най-вероятно искате сами да си ги направите?
...
П.п.
Ако имате път към София, ще ви разведа в фабриката в който работя за да разгледате всяка технология по отделно. УСПЕХ!
Нещо не си схванал темата.
Аз не схващам смисъла на живот на полвината държава, ти за темата говориш :partyman: :partyman:
lady_bj - напреднал
чет юли 12, 2018 12:24 pmnikolson написа:
Няколко пъти се споменава фрезоване на фурнирована плоча. Някой ще ми покаже ли снимка (или линк) на фасада (вратички), изпълнена по този начин.
Според мен първо се фрезова суров МДФ и после се фурнира изпъкналата част без фрезовката.

Мислих че може вратата да е само фурнирана и отгоре лакирана, нещо защитена, а от един цех ми казаха че задължително се байцва върху фурнира. Също че не можело да се байцва само фрезовката част, където не може да се фурнира, защото няма как да се ограничи да не попадне байц и върху фурнировани повърхност и затова всичко се байцва. Не съм майстор, не разбирам, но си мисля че може да се байцва фрезовката и тогава да се фурнира другата част без да е нужно да се байцва върху фурнира. Макар че може би с байца става по защитен и изолиран материала от вода, влага....
stridata - специалист
пет юли 13, 2018 9:06 amlady_bj написа:
чет юли 12, 2018 12:24 pmnikolson написа:
Няколко пъти се споменава фрезоване на фурнирована плоча. Някой ще ми покаже ли снимка (или линк) на фасада (вратички), изпълнена по този начин.
Според мен първо се фрезова суров МДФ и после се фурнира изпъкналата част без фрезовката.

Мислих че може вратата да е само фурнирана и отгоре лакирана, нещо защитена, а от един цех ми казаха че задължително се байцва върху фурнира. Също че не можело да се байцва само фрезовката част, където не може да се фурнира, защото няма как да се ограничи да не попадне байц и върху фурнировани повърхност и затова всичко се байцва. Не съм майстор, не разбирам, но си мисля че може да се байцва фрезовката и тогава да се фурнира другата част без да е нужно да се байцва върху фурнира. Макар че може би с байца става по защитен и изолиран материала от вода, влага....
Хахахах. Нямате спирка, ей!
Не не се фрезова първо! Помислете малко логично... Как ако има фрезовка и залепите фурнир на цялата врата в/у фрезовката, ще изрежете фрезовката? Просто няма логика нито смисъл! Ако искате да запазите естественя цвят на фурнира, а фрезовката да е с различен цвят... Имате два варианта:
1. Купувате цветен Гол МДФ. Има го във всякакви цветове, но е доста солен.. Фурнировате и имате естествен фурнир със цветна фрезовка.
2. Взимате си фрезованата фурнирована врата и я пръскате с цвета който искате да ви е фрезовката, след това шлайфате правата част до фурнир и така имате суров фурнир с оцветена фрезовка...

П.п.
Не са много фирмите дето си фурнироват сами в БГ. Иначе има фирми които фурнироват фрезовки, но няма да ви обърнат внимание, повярвайте ми!
И накрая, защо не споделите на колегата снимката от другата тема да види как изглежда фрезован фурнирован МДФ.

П.п.2
М/у другото на снимката е използван един и същи байц и за фрезовката и за фурнира, просто ГОлия МДФ във фрезовката винаги става по тъмен и контрастен.. :partyman:

Тема "Кухненси вратички от МДф с фолио?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: