Мечтата на всяка домакиня
Здравейте

Имам следния проблем и ми трябва насока или контакт на фирма

След като реновирахе кухнята и сложихмме одерен хубав аспиратор започна да натича през аспиратора директно по кухненския плот и котлоните.

Сега като паднаха температурите теча се усили събират се по около 300мл на ден от капките понякога повече

Последен етаж сме аспиратора се свързва с алуминиева тръба към кумина който прави в тавана завой на ляво от около 3 метра и след това отива директно нагоре до покрива

Качих се горе и сниах вътре и видях че се събира вода в извитата част

Отгоре има сложена Г образна тръба с прорези с цел да не влиза дъждовна вода

Как мога да се избавя от този проблем ?

Покрива горе е изолиран и масивен според мен конденза се получава защото студения въздух влиза свободно вътре в покрива и се получава голяма разлика в температурата и парата се изстудява преди да излезе навън. Аспиратора е доста мощен но явно не може да изкара парата чак до горе преди да се кондензира.

Мисля си дали има някакъв начин да сложа горе някаква клапа и да има само излизане на пара без влизане на въздух отвън ?

Или незнам и аз вече но от няколко дни просто съм извадил тръбата на аспиратора и съм я сложил в една кофа да тече от което започна цялата кухня да се поти като говтим и да се сформира конденз по прозорците :-D

Извинете ако е питано вече

Ако някой иска да помогне ммога да дам и снимки на аспиратора и горе как е всичко

Склонен съм да викна фирма или човек и да си платя стига да ми реши проблема кадърно

Преди ремонта имаше дърт аспиратор но мисля че нямаше теч или поне не сме забелязали защото миналата зима не изкарахе толкова в апартамента...

Благодаря предварително
naster - майстор
"Коминът" трябва да продължава надолу след седловото отклонение за аспиратора към ревизия и колектор за кондензат.
schuldiner - майстор
пон ное 30, 2020 11:29 amnaster написа:
"Коминът" трябва да продължава надолу след седловото отклонение за аспиратора към ревизия и колектор за кондензат.
Това "трябва" колко е задължително?
Питам, понеже миналата година имах подобен случай. Обясних, че според мен водата в хоризонталната част на аспирацията /която дори беше с противонаклон/ не е от покривен теч, а кондензат. Изтичаше в тавана на съседния офис и големи проблеми... Не направиха нищо по въздуховода, мазаха нещо по излаза на покрива, но без резултат. Точно за този не ме бърка - някаква кръчма и някаква банка, но може да се случи на мой покрив и не знам как да накарам да си оправят аспирацията.
Sandman - специалист
вт дек 01, 2020 9:03 amschuldiner написа:
Това "трябва" колко е задължително?.....
Как колко?
Тая вода нали трябва да иде някъде?
Събира се в най-ниската точка и протича или си се пълни докато ти се излее в кухнята. Или у комшиите по офис...

Точно за този не ме бърка - някаква кръчма и някаква банка
Утре така някой твой съсед "няма да го бърка", не е ОК така :)
schuldiner - майстор
Колко, в смисъл Наредба, Правилник, нещо черно на бяло. Мен ме питат за покривен теч. Обяснявам, че не е това. Трябва и да се артументирам, когато твърдя, че проблемът е в аспирацията и трябва да се поправи.

Не ме бърка, щото ме викат за мнение на покрив, дето не съм го правил аз, а после не чуват. Аз и без това за кръчмари и банкери не работя.

Тема "Конденз от аспиратор след смяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: