• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
plamen6703 - майстор
Виждал съм всевъзможни вариации на усвоявания на тераси, преграждане на стая и преправяне на гарсониери в тристайни апартаменти :cool:
Истината е, че след като един път архитекта е създал гарсониера, кой каквото и да прави все ще е гарсониера и все ще е тясно като в гарсониера :-D !
joroantonov - специалист
Преди години живеех в такава гарсониера, комшиите ни масово изнасяха кухнята в коридора. Ако искаш утре мога да ти снимам как се преправя една в която работя сега и да ти пратя снимки. Кухнята е в хола и има два огромни гардероба.
elby - специалист
пет юли 20, 2018 11:49 amДимитър Димов написа:
Извинявай за тъпия въпрос,ама като сложиш боб да вариш на котлона изпаренията от ''тенжурата'' на къде ще ходят хола,детската или през вратата? :?
Дупка в стената на банята, през банята и отново дупка към комина в кухнята. Ф110 по тавана и съм готов.
Димитър Димов - специалист
съб юли 21, 2018 9:53 amelby написа:
пет юли 20, 2018 11:49 amДимитър Димов написа:
Извинявай за тъпия въпрос,ама като сложиш боб да вариш на котлона изпаренията от ''тенжурата'' на къде ще ходят хола,детската или през вратата? :?
Дупка в стената на банята, през банята и отново дупка към комина в кухнята. Ф110 по тавана и съм готов.
Предполагам ,че ще използваш абсорбатор,за което ще е нужно постоянен приток на въздух,който би трябвало да постъпва или от отворен прозорец на хола или детската.А може да отвориш входната врата и си готов.
elby - специалист
Смятах да се пробвам да пробия от антрето към комина в хола, но ще е трудно.
Чираче - майстор
чет юли 19, 2018 10:39 pmelby написа:
Извел съм вода и канал и на двете места но още се двоумя :) По принцип бих искал в антрето да бъде кухнята, но както и да го смятам няма място и за вграден гардероб.
Има място. Пробиваш стената, и правиш врата от хола към детската. Старата врата от коридора към детската я преместваш на новото място. И си правиш вградения гардероб в коридора зад вратата на банята. Вратата на банята е сложена неправилно - трябва да се отваря на другата страна.

Също така можеш да помислиш и за рафтове по всички стени в коридора на ниво поне 5 см над входната врата.
Това жилище има ли тераса? И не са дадени всички размери, за да може да се даде точен отговор.

Дано да е станало ясно какво искам да кажа. Всичко е въпрос на рационално мислене, идващо от опит за решаване на неразрешими на пръв поглед проблеми.


Успех!
LazarGanev - "Велик майстор"
Коминът в хола не може да се ползва за абсорбатор, защото друг може да го ползва по предназначение (за камина) и ще стане мазало. Абсорбаторът е правилно да се заусти в детската, която е била проектирана за кухня. Холът изпълнява ролята на спалня, където е мястото на гардероба. А не в коридора. Тесничко, ама така е в началото.
  • 1
  • 2

Тема "Кухня в антре и гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: