Мечтата на всяка домакиня
nikolov333 - майстор
..но винаги има вероятност от стичане от горе, а при почистване на пода ще се навлажняват. Погледни и цоклите с цвят инокс.. Аз съм с такъв модел и стои добре. https://balkanyug.bg/bg/Kitchen-plinths ... al.-plinth
Последна промяна от nikolov333 на пон авг 13, 2018 2:35 pm, променено общо 1 път.
Antonii - майстор
пон авг 13, 2018 1:29 amTsekov написа:
Благодаря много за обясненията за сглобките :) Аз ги гледах по сайтовете и преди, но там няма така сбита и обобщена информация, а само марки и цени. А при използването на минификсове, как се скрива "охлюва" (ексцентрика), с такива тапички: https://rosi.bg/tapa-za-minifiks-18-2893.html или има и друг начин?
Принципно това е тапата за скриването им, но лично аз ползвам изрязани със замба кръгчета от 0,5mm кант за съответния материал.
Че готовите тапи не винаги пасват на даденото ПДЧ, а канта по разцветка си е правен за него.
С такива изрязани кръгчета се крият и главите на евровинтовете.
prascho - майстор
Специално за кухня, където 90-95% от детайлите са скрити или не толкова видими, не виждам никакъв смисъл от тези скъпи сглобки. Дибли и винтове са напълно достатъчни. Дори и да имаш една страница видима, то колко струва за да се облече....
hakama - специалист
1. Търся такава бравичка, 40х40 с диаметър 19мм за служебно шкафче
Нещо такова (с метален ключ, а не пвц, поради неудобност), в София дали се намират до 5-8лв макс, ако не да взимам една за 2,50лв от първия магазин. Ако някой му се намира непотребна, да пише... Ще ми се шанса да се отвори от колега да е минимален.
https://tedquality.bg/%D0%BA%D0%BB%D1%8 ... %B0-hafale
Изображение
2. Това вече е за терасата ми.
Има ли по-ергономичен райбер за затваряне с една ръка (по възможност да се монтира на крилото)? Сложен е за по-плътно затваряне зимата.
Изображение
hakama - специалист
Нещо не успявам да намеря класически рафтодържач с един винт, триъгълник (без жлеба на картинката)- възможно най-бързо залавяне. За противоплъзгането - ще добавя гума ако трябва (понеже ще са рафтове от лам. паркет).
Та искам да си купя поне 30 броя (може и по-усилени да взема с двойно хващане , да има...). По принцип ползвам летвички, но са 10тина рафта и нямам толкова под ръка.

Също и държачи за огледало, намерих тези в ляво в два магазина, но там нямат държачи за рафтове - дали има шанс да се купят от едно място в София?

Прикачен файл

dyrjachi.jpg
dyrjachi.jpg (79.49 KиБ) Видяна 1701 пъти
Antonii - майстор
Мисля, че в Роси съм срещал такива.
Може да ги погледнете и на сайта им.
hakama - специалист
Гледал съм ги, нямат обикновени държачи за рафтове
prascho - майстор
Използвах рафтодържачи на "Хефел.е" - метални и пластмасови. Виж в представителния магазин. А държачи за стъкло бях намерил само на едно място - кръстовището на Гео Милев и Коперник...има магазин за стъкла.

Тема "Избор на обков/сглобки за кухненски шкафове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: