Мечтата на всяка домакиня
Arhangel - напреднал
Въпросът е, след като наистина новите са толкова зле като качество, не е ли по-добре да се вземе нещо с транспортен дефект от чужбина или втора ръка? Все пак знам, че определено има разлика между техниката, произвеждана за западна Европа, и тази, която се продава у нас. Някой има ли впечатления от техниката с транспортни дефекти, която се продава на нашия пазар? Как е като качество?
plamen6703 - майстор
Кой ти каза, че новите хладилници са толкова зле и колко е това "толкова зле"?
От това, което търсиш се оказва, че търсиш обикновен хладилник за около 500 лв.
Не купувай хладилник с "транспортен дефект", защото това не са нови хладилници, а са работили хладилници, които вървят с всичките си проблеми :wink:
Парите са твои и избора е твой, има една приказка очи гледали, очи плакали! :partyman:
preslav - майстор
пон авг 27, 2018 3:53 pmArhangel написа:
Въпросът е, след като наистина новите са толкова зле като качество, не е ли по-добре да се вземе нещо с транспортен дефект от чужбина или втора ръка? Все пак знам, че определено има разлика между техниката, произвеждана за западна Европа, и тази, която се продава у нас. Някой има ли впечатления от техниката с транспортни дефекти, която се продава на нашия пазар? Как е като качество?
Това, което знам от човек работил в такава фирма е, че за никакви транспортни дефекти не става въпрос - това са си стари хладилници и печки, които тук са позакърпени и пръснати с боичка.
blagoispasov - специалист
пон авг 27, 2018 3:53 pmArhangel написа:
Въпросът е, след като наистина новите са толкова зле като качество, не е ли по-добре да се вземе нещо с транспортен дефект от чужбина или втора ръка?...
Там е работата, че новата техника изобщо не е зле като качество.
ben84 написа:
чет авг 23, 2018 5:36 pmArhangel написа:
Другият вариант е да си купя нов хладилник, но някак си не ми се иска, особено след като знам за влошеното качество на ел. уредите напоследък.
Ами то основното, което работи в един хладилник е компресора.
Тъй че ако смениш компресора, ще имаш нов хладилник със стари уплътнения и изолация. :partyman:
За съжаление далеч не само компресорът остарява и се разваля, а и електрическата инсталация на машината!

По време на първите жеги миналото лято 40 годишният хладилник Бирюса в къщата на родителите ми направи късо съединение някъде около врътката на термостата. Аварията беше станала през нощта, като майка ми разбрала какво е станало едва сутринта, след като се събудила. В коридора, където беше хладилника, се беше задимило и вмирисало ужасно на изгоряла пластмаса, а освен това чула тихичко жужене, и като отворила вратата видяла как зад стопилката вътре нещо продължава да искри. Всичко това се случва в къща с гредоред... Късмет, че стана през лятото, когато са спяли на отворени прозорци, та не са се изпонатровили, и че не се е стигнало до пожар!

Та тогава спешно се наложи да се купува нов хладилник, че жегите тъкмо бяха започнали. Финансите бяха насочени изцяло в закупуването на новото ми жилище, поради което им взех уж за временно Vestfrost за около 340 лв от технополис, подобен на посоченото малко по-горе Gorenije. Макар че реално това беше най-евтиният хладилник, при това турско производство, не мога да не призная че работи просто перфектно, и е доста по-тих от Бирюсата.
hidrazin - майстор
пон авг 27, 2018 7:41 pmblagoispasov написа:
За съжаление далеч не само компресорът остарява и се разваля, а и електрическата инсталация на машината!
Абе ти да не си плочкаджия?
Нещо на такъв ми намирисваш с тези "умни" мисли...
:partyman:
blagoispasov - специалист
Ох, първосигналната ми реакция беше да ти отговоря с нещо обидно и заядливо, ама да се разправям с прост човек - нема смисъл...

Наздраве на драгите зрители! :partyman: :partyman: :partyman:
plamen6703 - майстор
Правилно постъпваш!
Мъдрите хора казват, че на умряло куче нож не се вади! :partyman:
шоп - майстор
вт авг 28, 2018 4:43 pmplamen6703 написа:
Правилно постъпваш!
Мъдрите хора казват, че на умряло куче нож не се вади! :partyman:
+1 към мнението.
С прост човек не се спори, защото ще те свали на неговото ниво и там ще те бие с опит:-))

По темата: новото си е ново!
Трудно е да се съживи мъртвец!
Хладилника няма антикварна стойност и предполагам никаква сантиментална.

Дори и нов хладилник от най-нисък клас, ще превъзхожда стария като ефективност и надежност. Просто за 30 години хладилната технология доста е напреднала.

100% съм за нов :supz:
Arhangel - напреднал
Искам само да попитам, какво значи компресора да е с вътрешно разположение? Значи ли, че няма да може да се поправя?
При климатичен клас ST, хладилникът спира ли работа, ако температурата в помещението падне под 18 градуса? Доста странно ми се вижда, ако това се окаже вярно. Тоя хладилник ще да е по капризен от новородено. :?
plamen6703 - майстор
Няма нищо странно, отвори линка https://technika.bg/page/234/kak-da-izb ... ilnik.html да се запознаеш с някои препоръки при избор и покупка на хладилник.
Климатичен клас

Климатичният клас определя температурата на околната среда, в която хладилника работи нормално. Работните температури са аналогични на температурните зони и в зависимост от тях се различават следните климатични класове:

N 16-32 °С

SN 10-32 °С

ST 18-38 °С

T 18-43 °С

В момента по-голямата част от хладилниците, които се предлагат са с климатичен клас N и SN. В редки случай температурата в летния сезон може да бъде по-висока от 32 °С. Поради тази причина производителите започнаха да произвеждат хладилници с по-широк температурен диапазон - N-ST или SN-ST.
Съобразяваш се с условията и според тях избираш подходящ хладилник! :partyman:

Тема "Нов хладилник или да поправям стария, но вече доказал се?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: