Мечтата на всяка домакиня
turbocharged - специалист
Топлоустойчивите силикони червени и черни издържат до 300 *C. Достатъчно е за фурна. 180-220 *C са нормалните температури на печене. Пастите за камини и ауспуси издържат и на над 1000 *C, но тези които съм ползвал са нещо като строителен гипс или теракол за камини т.е. не лепнат много по желязо. За запълване са идеални.
Chefo77 - майстор
Те пробивите са по 2 мм, не можеш да си пъхнеш пръста :)
Благодаря за предложенията, утре ще потърся този кит на Бизон.
Пламене, имаш ли идея дали не отделя някакви вредни емисии при нагряване?
nikolson - майстор
Водно стъкло (каквото е и Бизонът)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нищо и няма на печката, само предупреди жената да не я мие отвътре вече.
plamen6703 - майстор
ср сеп 05, 2018 11:20 pmChefo77 написа:
Пламене, имаш ли идея дали не отделя някакви вредни емисии при нагряване?
Стефко, няма да имаш проблеми с вредни емисии, ще ти върши работа и ще ползваш печката дълго време без проблеми с такова лепене и може да я миете колко искате. Казана за ракията го мия всеки път след ползване и проблеми нямам.
Chefo77 - майстор
Благодарско на всички, почистих с коресилин и фугирах с ТОВА, дават го водо и маслоустойчиво и до 343 градуса. Ъгли, фуги ... няма и помен от ръждЪтЪ и дупките. В ъгъла не били две дупчици, а цял процеп! Бизона не успях да го намеря :? А в Елба-та това силиконче е на 5.20 български лева.
Освен това успях да развия предпазната капачка и да сменя крушката, много съм горд със себе си :-D :-D
Спестих едни пари, поне засега.
А някой има ли поглед върху фурните на Gorenje с дизайна на Ora Ito? Че много противоречиви мнения за тях, пък само те имат плавно затваряне и катализа в този клас...
turbocharged - специалист
Трябваше да му лепнеш едно фолио отгоре да защитиш силикона.
Имам ora-ito цяла серия в апартамента. Нормални gorenje уреди с много добър дизайн. Към 10 годишни са. Сега сигурно са променени моделите. На фурната която е доста сложна с тъч и много програми и угасна един сегмент на часовника, блокираха и телескопичните водачи и почна да се пробива като твоята. Хладилника и микровълновата работят без забележки. Плота не е ora-ito, но е gorenje. Единия газов котлон му блокира ключа и не може да се пусне. Навремето бях голям фен на gorenje. Сега съм по малък :)
Chefo77 - майстор
Аз винаги мога да му лепна фолио :)
Да ти кажа, голяма "реклама" на Ора Ито направи. Само дето не каза "Вземи си нещо друго" :) :)
resistbody - майстор
В предната страница беше споменто самозалепващата се алуминиева лента !! Става, кума изтърва на 2 пъти аспиратора върху керамичния плот... дадох ми от лентата залепи и сега така си бачка... Временно докато не изкипи някоя тенджера... след това щял да сменя..
nikolov333 - майстор
Чефо, сега прочетох, че си питал за фурните на Горение с плавно затваряне, от някакъв линк в друга тема и не знам, за високия клас ли питаш конкретно или и средния става и дали не си я избрал вече фурната, но моята у нас не беше скъпа и си е с плавно затваряне на вратата.. Серията е Simplicity collection BO75SY2B от преди 4-ри години и не знам дали са актуални все още..
Последна промяна от nikolov333 на пон мар 04, 2019 12:14 pm, променено общо 1 път.

Тема "Пробит муфел - закърпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: