• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
nеwage - специалист
Здравейте!
Къщата ми е малка и хладилника заема място, което е ценно за килер. Тези дни затворих предверието на къщата и се оформи като стая, но все пак не се отоплява. През зимата сигурно ще пада под нулата.
Въпросът ми е: добре ли е да преместя хладилника там? Той е неголям, с фризер.
vladilen - специалист
когато околната темрепатура падне под тази в хладилната част познай кога ще се включи компресора ? :?
fbr - майстор
По същата причина, за една година бях извадил хладилника на терасата, и почна да се изпотява. Боята за една година стана на петна с избила ръжда под нея. Прибрах го вътре след това.
kozl - майстор
вт ное 06, 2018 5:08 pmvladilen написа:
когато околната темрепатура падне под тази в хладилната част познай кога ще се включи компресора ? :?
Когато външната Т е < от тази в хладилната част на хладилника не му требе компресор. Даже му требе отопление, поради опасност да замръзне храната в хладилника. Е що да се включва компресора при такива Т :? Може би за фризерната част, че там Т требе да е <10 гр. :roll:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Мисля, че зависи от модела на хладилника.
Старият Мраз нямаше такива проблеми, щото обема е общ.
При новите съм чувал, че на някои модели има нагреватели за тая цел.
Ако няма такива е най-вероятно компресора да не включва и във фризерната част ще стане, колкото околната темп.
Junak - майстор
Имаш проблем ако има фризерна част и тя не е с отделен компресор.
kozl - майстор
До тука въпросите са два.
1. Ще работи ли коректно хладилника при Т по ниски от тези в хладилната част?
2. Какви са последствията за агрегата?
Сега погледнах термомера в хладилната част на LG nofrost. Настроили сме хладилника на 10 гр.
1. Като паднат Т под 5 гр. хладилната част си губи предназначението, а при отрицателни Т ще почне да прилича на фризер. И тогова хладилника не е хладилник.
Понеже съм бъркал в карантиите на нашия агрегат и смятам, че компресора при околна Т по-малка от настроената в хладилната част ще продължи да се включва заради фризера. Клапата за студен въздух към хладилника ще е затворена и обема на хладилника няма да се охлажда по причина на компресора. Обаче ще се охлажда от външната Т през стените. Е има "нагреватели" в стените точно при уплътненията, но се съмнявам те да балансират Т в хладилника. Другите ел.нагреватели, с които се размразява натрупания лед в охладителната вентилационна камера нямат нищо общо с хладилника (хладилния обем). Извод LG-то няма да може да поддържа зададената хладилна Т.
2. По тази точка нямам наблюдения и опит. При нас агрегата е в диапазона 16 - 30 гр. От едната страна боята му падна без да е констатиран конденз и без да се забелязва коразия по метала. Може би от препаратите, с които съпружката го чисти :?
kozl - майстор
ср ное 07, 2018 6:40 amJunak написа:
Имаш проблем ако има фризерна част и тя не е с отделен компресор.
А какви са ти доводите за това при системата ноуфрост? При нашият агрегат компресора е един за двете камери - хладилник и фризер.
Хладилника "краде" от студения въздух по въздуховода към фризера, чрез терморегулируема клапа.
А за проблемите за загуба по предназначение вече писах. Може би има агрегати, които са проектирани за работа в ниски Т, но трябва да имат нагреватели в хладилната части и съответно управление за тях.
И мисля, че не е толкова съществено дали компресора е един за фризер и хладилник, а как е организирано охлаждането в двете камери. Защото с цел икономия се спестяват компоненти и температурите в двата обема стават зависими от единствения компресор.
Но със сигурност когато са два компресора системите се управляват самостоятелно една от друга без зависимост по м-у им.
nikolson - майстор
Има точка (t) на изпарение и втечняване на "фреона". Това зависи и от налягането/компресията на газа. Едва ли някой ще изчислява домашен хладилник да работи на темп. по-ниска от необходимата за съхранение. Не че не е възможно.
ESPACE - майстор
Когато застуди сложи една 40W крушка в хладилника да свети и топли постоянно.
  • 1
  • 2

Тема "Хладилник в неотопляемо предверие на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: