• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
plamen6703 - майстор
вт ное 06, 2018 5:02 pmnеwage написа:
Здравейте!
Къщата ми е малка и хладилника заема място, което е ценно за килер. Тези дни затворих предверието на къщата и се оформи като стая, но все пак не се отоплява. През зимата сигурно ще пада под нулата.
Въпросът ми е: добре ли е да преместя хладилника там? Той е неголям, с фризер.
Това са климатичните класове:
Важна информация: видове климатични класове и какво означават:

SN = subnormal:
Подходящ за използване при температури от 10°C до 32°C

N = normal:
Подходящ за използване при температури от 16°C до 32°C

ST = subtropical:
Подходящ за използване при температури от 16°C до 38°C

T = tropical:
Подходящ за използване при температури от 16°C до 43°C
Другото е алабалистика, дали ще работи и как ще работи ще разбереш като го оставиш в предверието през зимата.
Хубавото в цялата работа е, че нови хладилници се продават навсякъде и няма дефицит. Има и сервизи за ремонт на повредени хладилници. Хладилника си е твой, има инструкция за експлоатация, от теб зависи дали ще се съобразиш с нея или ще я караш по "записки" от форумни "специалисти" :wink:
Желая ти успехи! :partyman:
Junak - майстор
ср ное 07, 2018 7:17 amkozl написа:
ср ное 07, 2018 6:40 amJunak написа:
Имаш проблем ако има фризерна част и тя не е с отделен компресор.
А какви са ти доводите за това при системата ноуфрост?
Нямам спомен някъде да съм писал за NO FROST, а и питащия не го е споменавал...
Djack - специалист
Аз имам хладилник с фризер на ранчото! С един компресор е и зимата като паднат температурите в къщата под 5-7'С се размразява и фризера! През останалото време си работи коректно! Може би има датчик за температурата само в хладилната част!
kaio - напреднал
В масовите хладилници(с един комресор) с отделен фризер се използват термо-регулатори(термостати) с температура на включване на компресора от +3 до +6 градуса и температура на изключване от -21 до -27 градуса. Температурата се мери на изпарителя в хладилната част или общо казано, потребителят регулира температурата на включване на компресора. Затова при около и под +6 градуса, фризера ще се размрази. По-нагоре в темата беше написано за минимални температуи +10/+16 градуса и мисля, че трябва да се съобразяваме с това.
Buliviv - специалист
На нашия пазар се срещат рядко, но има хладилници със зимен режим.
В Европа се намират масово.
Значи зимния режим се състои точно в лампичката вътре в фладилника.
При включването на зимен, посредством димер тя остава да свети съвсем слабо и при затворена врата. Така компресора периодично се стартира.
plamen6703 - майстор
Хладилника си има "лампичка", която може с леко изменение на свързването да не гасне при затворена врата и с един диод да се направи да "мъждука" и хладилника да почне да работи в "зимен" режим :wink:
Въпроса е заслужава ли си толкова път за един път, като се стопли времето трябва да се прави същото упражнение, но в обратен ред, да се възстанови схемата на свързване на "лампичката" както е била. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Хладилник в неотопляемо предверие на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: