Мечтата на всяка домакиня
Chiracheto - напреднал
Здравейте и Честита Коледа.

Имам в кухнята един наследен абсорбатор, който искам да направя аспиратор. Моделът май не е е особено разпространен. Отпред пише Electrolux, обаче в тяхната гама не го намерих, а е точно като Zanussi ZHI60111G. Според упътването и логиката би трябвало да става. Но отгоре няма нищо на което да се нахлузи въздуховода, само една дупка. Дупката прилича на елипса и около нея няма дупки за винтове с които да се захване нещо. Изнамерих упътване, но там на схемата си има една тръбичка, която при мен липсва. На схемата се вижда и една чертичка с число "9" което в инструкцията никъде не е пояснено какво е.

Има ли някой идея какво може да се ползва за да се закрепи въздуховода?

Прикачен файл

отвътре.JPG

Прикачен файл

дупка.jpg

Прикачен файл

Zanussi.jpg
Zanussi.jpg (14.66 KиБ) Видяна 1562 пъти

Прикачен файл

Instrukcii.jpg
Instrukcii.jpg (42.64 KиБ) Видяна 1562 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Продават вентилационни решетки. Купуваш подходящата, правиш дупчици и монтираш. Може със самонарезни. Ако трябва, можеш да намалиш отвора. Поне аз мога ;-)
Chiracheto - напреднал
Не съм се съмнявал че можеш :) . Май това ще е вариантът, защото като гледах разни flange от фирмения сайт е цифромания, а пък точно такъв не виждам. А трябва ли да мисля за някакво уплътнение между тях или винтовете ще притиснат решетката достатъчно плътно?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има вибрации и ако е метал-метал, уплътняваш задължително. Ако е пластмаса решетката, май няма нужда
Chiracheto - напреднал
Много ти благодаря за бързия и практичен съвет.

Весело посрещане на Новата година! :partyman:

Тема "Закрепване на въздуховод към аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: