Мечтата на всяка домакиня
muhala - майстор
чет яну 24, 2019 7:24 pmturbocharged написа:
Да. Това е смола с каменен прах. Много са здрави, не се захабяват, драскат и чупят, имат много цветове. Сигурно ще си доволен от такава мивка. Единственния недостатък за мен е че са матови и изглеждат замазани дори да са чисти.
Две такива мивки имаме, разбира се без частта за оцеждане, която е абсолютна загуба на място, но всеки си решава.
Това, че не се драска не е вярно според мен. Аз лично я надрах с концентрични кръгове по дъното, защото мих една тенджера и я въртях и натисках с гъбата. Дъното на тенджерата направи кръгове в дъното. После се опитах да полирам с паста за зъби, но пак си личи.

На другата пък много и личат отлаганията, които се получават от водата. Единствено с оцет падат. Предполагам, че се отлага варовик по нея.

Иначе ако искаш да имаш модерна на вид кухня, това е варианта за мивка.
маречков - специалист
Малко късно се включвам, но да споделя от опит.
Не съм много доволен. От 6 години ползвам голям тъмнокафяв ФАТ. Още първите месеци се надраска дъното, а после и навсякъде. С полиране не е оферта, защото просто пак се драска. От две години се спука в единия край! Отделно от изтърване на чинии по ъглите направо се отлюспва. Единствените плюсове за мен са цвета и това, че е в пъти по безшумна от всяко тенеке. И за гаранцията :lol: не важала за тези неща!
brum - майстор
И аз имам кусур за ФАТ мивка. Още при монтажа забелязах леко усукване. В единият край седеше повдигната и отваряше 2мм луфт. Като гламва търсех къде опира докато разбера, че просто мивката е крива.

Туй го реших със натиск отгоре докато стегне силикона, ама имам очакването, че тоя силикон дето е под напрежение в един момент ще поддаде.
radius - майстор
На Фат им е много малко камъка, за сметка на смолата, затова са така.
Аз с schock нямам грижи с надиране, но супер твърда вода и черна мивка = :datz: .
Но какво да се прави, спестените 150 лв от промоция се забравят, грешката - никога :wink:
zz_stefanov - майстор
За кои на ФАТ говорите. Имам такава от боядисаните (жълта). В експлоатация 15 години. Допадна ми формата и дълбочината.
Боята се отлюспи на едно място от удар, а от долу цвета е друг. появиха се и по фини пукнатини по боята на дъното.
Бих я сменил с такава на която цвета във вътрешността на материала е същият както на повърхността. При варовитата вода при нас не бих взел черна (много са на мода в момента и изглеждат супер в магазините :) )

Та за вторите какво ви е мнението, от употребата?
iliya_i - майстор
Аз съм с Неос от 6 години. Ама не от еднородните, дето ги водят полимер-мрамор, а от тези, дето са като мозайка - граниксит.
Поради нееднородния цвят надраскването по малко личи. Има малко чукнато на едното ръбче, поради изтървана тенджера с ръба надолу.
Като цяло съм доволен.

Тема "Мивка от гранит - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: