Мечтата на всяка домакиня
lov - майстор
Тя темата беше дъвкана доста отдавна в същия този форум. Включая и плотовете от технически гранит или всевъзможните им измислени наименования. Всеки си хвали неговото и го кръщава както си иска и няма да чуеш лоша дума дума за стоката и всички разправят как в италия испания .... само такива ползвали и т.н. А в интерес на истината аз никъде не съм виждал такава сложена някъде ама за разлика от това пък съм виждал доста от естествен гранит че даже съм показвал снимки. От четящите и пишещите в темата може да се окаже че няма друг дето да в виждал и правил разликата между имитацията и оригинала. Не че се хваля ама за статистиката.
Личното ми мнение че разни смоли и пластмаси омешани със не знам какви си прахове и камъчета нямат място в една кухненска мивка или плотове. Във всички случаи не са по устойчиви на химията и мазнините дето минават от там както и нагряването кат сложиш тенджерата свалена директно от котлона. Отделно всички полимери стареят с времето нищо че пишещите по горе се хвалят за десет и повече години..
Та не ангажирам никого с това си мнение но всеки си има глава на раменете.
Kondor1 - специалист
пет яну 25, 2019 4:55 pmlov написа:
ама за разлика от това пък съм виждал доста от естествен гранит
Трябва ли да разбираме, че мивката е правена от каменоделец от монолитен блок? Ако не е дялана, тогава трябва да е правена от "прах", т.е. има елементи на лепене/пластмаса и т.н.
lov - майстор
пет яну 25, 2019 11:05 pmKondor1 написа:
пет яну 25, 2019 4:55 pmlov написа:
ама за разлика от това пък съм виждал доста от естествен гранит
Трябва ли да разбираме, че мивката е правена от каменоделец от монолитен блок? Ако не е дялана, тогава трябва да е правена от "прах", т.е. има елементи на лепене/пластмаса и т.н.
Да правена е от монолитен блок. Дори попаднах там в момент на ремонт. Дойдоха каменоделците и си я взеха за освежаване и като я върнаха беше като нова. Казаха ми че е на повече от 100 години или нещо такова. Вече не помня точно. Показвал съм я мисля във форума но не можах да намеря темата. Хората си уважават занаята и традициите в каменоделството и такива измишльотини може да видиш само в новото строителство. Може да се каже че тогава ми обърнаха на опъки понятията за камъните и как може да се обработват.
Kondor1 - специалист
Е, за 100 годишна е ясно - няма как да е правена по друг начин. Но говорим за новите в магазина дали са отливка или издялани. Ако са отливка, тогава понятието е "като гранит", а не гранит.
lov - майстор
Ми то като отидеш там при каменоделците. Имат си хората мострени зали. Що веднага като кажеш каменоделец го асоциираш с някой който маа само с чука и длетто в някоя каменоломна.Те на времето са ги правили на ръка сега техника бол.
Та може да видиш доста нещица включая и цели вани направени от монолитен блок. А мостри мивчици от най различни камъчета колкото щеш. За цени на нас може да ни се вижда скъпо за тях си е нормално. Та едва ли някой ще се навие да внася такива неща и да чака някой да ги купи.
За новите у нас е ясно какви са. Пък особенно като попаднеш на някой по устат консултант може да то обясни че са правени с камъни добити от обратната страна на луната. :lol:
Mascar - специалист
пет яну 25, 2019 9:38 amradius написа:
И разликата между българските и тези на Shock например е , че като бутнеш българската усещането е все едно пипаш пластмаса, а другата все е едно е камък. Според мен, защото в българските има повече смола, за сметка на каменния прах.
Аз съм с черна Shock, много яко изглежда, особено като се има предвид супер твърдата вода на село. :lol: :lol: :lol: :toimonster:
А горе-долу цените на тези мивки Shock как вървят?
zhh - напреднал
Благодаря за съветите, голяма драма стана с тази мивка.. :-D Поне за цвета се бяхме разбрали, но сега уви, се разколебахме и за него. Та в този ред на мисли - черните мивки не се ли надраскват много? Иначе са свежи, лично на мен доста ми допадат.
Kondor1 - специалист
И какво им е свежото? Това, което виждаш като чисто нова мивка в магазина ли.
пет яну 25, 2019 9:38 amradius написа:
И разликата между българските и тези на Shock например е , че като бутнеш българската усещането е все едно пипаш пластмаса, а другата все е едно е камък. Според мен, защото в българските има повече смола, за сметка на каменния прах.
Аз съм с черна Shock, много яко изглежда, особено като се има предвид супер твърдата вода на село. :lol: :lol: :lol: :toimonster:
Здравейте, бихте ли споделили как стои въпроса с варовика, винаги ли след пускане на водата после стоят бели капки, от Варна съм - Младост и водата е много варовита..
radius - майстор
Не, не стоят бели капки...защото вече е бяла и не си личи :lol: :lol:
Майтапа настрана, цвета е за столичани.

Тема "Мивка от гранит - за и против?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: