• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

Предстои ми ремонт в кухнята. Новата няма да има горен ред шкафове. Иска ми се на плота да нямам водобранна лайсна. Мога ли да имам термоплот, а на стената където би трябвало да е гърбът на кухнята да налепя плочки? И също така вместо лайсната между плота и плочките, с какво мога да го предпазя? Само силиконизиране ще стане ли?

Благодаря Ви предварително!
шоп - майстор
пон фев 11, 2019 3:38 pmthenilko написа:
Само силиконизиране ще стане ли?

Ще стане. Съветвам те все пак задния фабричен кант на термоплота да го обработиш допълнително. Оригинално повечето там са завършени само с някаква термично формована хартия.
Може да го намажеш с боя или лак или пак силикон.
От повече глава не боли.

Аз лично силиконирането бих го направил със стена на катета 3-4мм. Може и да е малко грубо, но ще пази. Пък ако цветовете плот-силикон-плочки си пасват няма да дразни.
Успехи!
chapara - майстор
Каква е основата на която ще се лепят плочките :? Ако плота е плътно до стената може да залепиш преди плочките по фугата шкаф - стена Бишоп лента:

http://stoichkovi.bg/products/product_details/3052
шоп - майстор
пон фев 11, 2019 4:09 pmchapara написа:
Ако плота е плътно до стената може да залепиш преди плочките по фугата шкаф - стена Бишоп лента:

Професионалистът си е професионалист :prayer: :prayer: :prayer:

За мен това е мноого добра идея. Открадвам я. Скоро ще правя на сина една малка кухня.
Благодаря ви за бързите отговори!

Така представям цялостната идея.
Ще усвоявам тераса и на нея ще слагам кухнята.
В момента стените са със изолация и замазка (мисля че така беше).
Реално ще има плочки на 195см дължина над плота под прозореца, високо ще е не повече от 40см. От дясто където се пада ъгъла ще имам 130 на 60см плочки. По принцип идеята ми беше да не свалям изолацията директно на нея да се шпаклова и да се лепят плочките.
само не разбирам "фугата шкаф - стена" кое точно е ?

Също така могат ли да се монтират контакти и ключове вградени в плочките, някъде прочетох че единствено може да са контакти за външен монтаж?
chapara - майстор
пон фев 11, 2019 4:38 pmthenilko написа:
Благодаря ви за бързите отговори!

Така представям цялостната идея.
Ще усвоявам тераса и на нея ще слагам кухнята.
В момента стените са със изолация и замазка (мисля че така беше).
Реално ще има плочки на 195см дължина над плота под прозореца, високо ще е не повече от 40см. От дясто където се пада ъгъла ще имам 130 на 60см плочки. По принцип идеята ми беше да не свалям изолацията директно на нея да се шпаклова и да се лепят плочките.
само не разбирам "фугата шкаф - стена" кое точно е ?

Също така могат ли да се монтират контакти и ключове вградени в плочките, някъде прочетох че единствено може да са контакти за външен монтаж?
Липсващата пунктоацията (http://stoichkovi.bg/products/product_details/3052) в изреченията ме накара да прочета поста шест пъти и пак да не го схвана :shock: :-D Фугата [( шкаф-плот) - стена], нали няма горни шкафове :?
За контактите, ако кажеш дебелината на изолацията, може и да има отговор :wink: :roll:
шоп - майстор
пон фев 11, 2019 4:38 pmthenilko написа:


Също така могат ли да се монтират контакти и ключове вградени в плочките, някъде прочетох че единствено може да са контакти за външен монтаж?
Хубава работа да не може!

У дома това съм го правил преди 16 год. с плочки 40х40 лепени върху фибран 50мм

Контактите са в плочките нали?
Не са за външен монтаж:-)

П.П. относно пожаробезопасност под всеки контакт няма фибран, а кутията на контакта е в парче итонг 25х25х5 см.

П.П.П. @chapara, познаваме се лично, бирата от мен. Едно от децата май ще се заженва скоро и ще трябва бръз ремонт на баня и тоалетна, кухня.. та може скоро и повече бири да изпием :-D Очаквам информация :-D :-D и ще се чуем :partyman:

Прикачен файл

SAM_9656.JPG
SAM_9656.JPG (111.18 KиБ) Видяна 4093 пъти
Да разбирам, че няма проблем да се лепят плочки върху изолацията? А да се шпаклова ли преди това? Съответно груба или финна шпакловка?
Предполагам, че е 5 см. дебелината на изолазията.

@chapara Извинявам се за невежестовото, може ли още веднъж да ми обясниш къде точно се залепя тази лента? (Опира се плота до стената и се лепи за стената и за плота под ъгъл? И върху него се лепят плочките?)
шоп - майстор
пон фев 11, 2019 5:33 pmthenilko написа:
Да разбирам, че няма проблем да се лепят плочки върху изолацията? А да се шпаклова ли преди това? Съответно груба или финна шпакловка?
Върху здрава ТИ можете да лепите. Разбира се спазвайте технологията. Мрежа, дюбели, флексово лепило. Не пестете от елементи и от тяхното качество. Шпакловката може да е груба, важното да е здрава и равна. Отгоре на гребен с флексово лепило лепете плочките.
  • 1
  • 2

Тема "Гръб на кухня от плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: