Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

Събирам идеи, как да монтира кухненски шкаф, върху панелна преградна стена (5-6см),на гърба на която има баня с плочки.
Притеснявам се че още като пробвам за дюбел ще напукам плочките в банята. Друг вариант е с носещи оси, тип шпилка, да виси от тавана. Жената е против :)
Така че ако имате идеи, моля споделете.
muhala - майстор
Пробивай бавно и внимателно без удар. Използвай дълбочинен ограничител. Не се лъжи да лепиш тиксо на свредлото. Слагаш повечеко дюбели 10х50 и си готов. Какви са шкафовете как се закрепват към стената. С планки ли или се закачат на стената с някакви релси ? Имам малко съмнения относно товароносимостта на стената.
Друга идея е да сложиш ПДЧ на цялата стена. ПДЧто да стъпи на пода и да е хванато на 10-20 места за стената с дюбели. После биеш дюбели през ПДЧ-то в стената.
Така бих подходил аз ако трябва да го направя за себе си.
miliad - майстор
Никакъв проблем. Свредло с ограничител, дупчене без натиск. Монтаж с шина, нагъсто хваната за стената с винтове или болтове за директен монтаж в бетон или анкери.
plamen6703 - майстор
нед мар 03, 2019 2:47 pmsuperivo написа:
Друг вариант е с носещи оси, тип шпилка, да виси от тавана. Жената е против :)
Така че ако имате идеи, моля споделете.
Анкерни болтове в тавана и си готов с монтажа, и ако края на шкафовете опира в стена и там захващаш с анкери :wink: ! :partyman:
turbocharged - специалист
Как са захванати кухненските шкафове на преградна стена в милионите БГ панелки? С анкери за тавана ли? Няма нищо за притеснение. Освен да не се пробие цялата стена. Затова пробивай с ограничител и с удар, но без да натискаш хамалската. Панела държи дюбелите много здраво. На два 8х45 мм дюбела можеш да закачиш шкафа.
miliad - майстор
нед мар 03, 2019 11:04 pmturbocharged написа:
Как са захванати кухненските шкафове на преградна стена в милионите БГ панелки.
С два до четири стоманени пирона, забити с пневматичен чук. Вадят се само с кози крак с част от мазилката.
Jacomo - специалист
нед мар 03, 2019 11:57 pmmiliad написа:
нед мар 03, 2019 11:04 pmturbocharged написа:
Как са захванати кухненските шкафове на преградна стена в милионите БГ панелки.
С два до четири стоманени пирона, забити с пневматичен чук. Вадят се само с кози крак с част от мазилката.
Аз съм виждал скъсани такива в стара кухня на панелка.

Най-добре е с анкери.

Тема "Монтаж на кухненски шкаф, върху панела преградна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: