Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, търся съвет за най-бюджетен вариант за промяна на цвят на МДФ вратички гланц. Купихме си ново жилище, на което кухнята е абсолютно черна, черен гланц вратички, което на мен не ми харесва, затваря ми още повече помещението, поглъща светлината и помещението изглежда още по-тъмно. В момента няма как да подменям вратички, затова си мислех за вариант облепяне с ПВЦ фолио или боядисване. Според вас кой е по-удачният вариант фолио или боя? В нета намерих полиуретанова боя, която уж е точно за това. Питането ми е ще се получи ли? Има и грунд отделно, трябва ли да се нанесе първо грунд преди боята?
Ето линк:
Грунд - https://rosi.bg/poliuretanov-dvukompone ... -3206.html
Боя - https://rosi.bg/poliuretanov-lak-bial-glanc-3208.html
Ако знаете някаква друга боя, моля да ми предложите.

И да, иска ми се от черна да стане бяла. :)
шоп - майстор
Моето мнение и опит е да боядисваш. Фолирането е нож с две остриета.

дано да има кадърен човек да подготви добре основата и да пръсне качествено, ве в противерн случай...пак сте на старта.
Успехи!
шоп, благодаря за отговора!

За град Варна някой може ли да предложи такъв бояджия, който работи качествено?
Дори си нямам на представа какъв бояджия да търся, предполагам е доста специфично занятие.
miliad - майстор
Не става ясно този черен гланц, боя или ламинат е.
Боядисване от порядъка на 40-50лв/м2 незнам доколко вие бюджетно решение.
Пдч плоскост хубав бял гланц е към 230 лв за към 6м2.
Мисълта ми е да съберете цени и тогава да решавате.
чет мар 07, 2019 6:45 pmmiliad написа:
Не става ясно този черен гланц, боя или ламинат е.
Боядисване от порядъка на 40-50лв/м2 незнам доколко вие бюджетно решение.
Пдч плоскост хубав бял гланц е към 230 лв за към 6м2.
Мисълта ми е да съберете цени и тогава да решавате.
Всъщност темата, която пуснах също е част от проучването ми. Работата е там, че тази кухня изцяло ще се сменя, но след няколко години, защото има други финансови приоритети, така да се изразя. На заварената кухня в черно, освен цвета и изработката не ми харесва, и като я гледам, както не е ползвана, ще издържи още 3-4 години. Държачите са започнали да си показват качеството..., но да не навлизам в подробности. За сравнение, моята кухня е от 14 години и за този период нямам нито една увиснала вратичка, нито ми е мръднала като качество. Вярно още 2005, само дървенията излезе доста, но качеството си има цена.
Та може да е за 3-4 години, но тази чернилка няма да я гледам, затова търся някакъв бюджетен вариант за няколко години.
Antonii - майстор
Ако става въпрос за временно ползване.
То защо не си разкроите нови врати от бяло ПДЧ.
Че качественото боядисване на МДФ не е никак евтино.
hideboom - помощник
Хубаво е да видите първо от какво са изработени тези мебели за кухни и какъв точно целите да е ефекта по принцип има една корабна боя мисля че се водеше и не мирише толкова много а колкото до фолирането , трябва да бъде много добре направено защото се набръчква много лесно , за това може преди да залепите фолиото да се изичисти добре повърхността и след това да се намокри малко за да може ако има въздух да излезе по лесно с водата , задължително пистолет за горещ въздух и една малка пластмасова шпатола ,( има хора които го лепят с ютия но не препоръчвам), определено с боя ще е доста по ефектно и лесно от колкото с фолио,а то не е и евтино. Тук има интересно четиво от какво са направени кухненските шкафове и с какво са боядисвани
Последна промяна от Virtex на чет окт 14, 2021 8:30 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама

Тема "Боядисване или фолиране на МДФ вратички гланц на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: