Мечтата на всяка домакиня
miliad - майстор
Има специални сифони минаващи плътно под коритoто и гърба на шкафа.
Качвам две снимки на водачи за чекмеджета под мивка, но и те не стават за 60 см шкаф.

Прикачен файл

Screenshot_2019-04-20-20-40-17-579_com.google.android.apps.docs.png

Прикачен файл

Screenshot_2019-04-20-20-36-29-904_com.google.android.apps.docs.png
Последна промяна от miliad на нед апр 21, 2019 11:35 am, променено общо 1 път.
yanko78 - специалист
След като искате кухня без дръжки, не правете компромиси. Има вариант за ПДЧ, като се залагат профили в самите шкафове. Има за долни, за чекмеджета и за горни шкафове. Играчка е, но резултата е впечатляващ. Моята е такава, но е правих с боядисан вратички от МДФ.
Имам и мебели точно с показаните от вас скосения и първият вариант е много по красив и удобен.
http://www.finesmebel.com/catalog/профи ... ръжки.html

Изображение
Delyana_Hristova - помощник
Ще помоля за коментар от разбиеащите или тези, които имат подобен гардероб. Искам да направя гардеробав спалнята с обща дълбочина, заедно с вратите 50 см. Мислите ли, че е възможно да му се сложат плъзгащи врати или не е добре? И някой може ли да се изкаже по повод практичност та на подобен механизъм, не е задължително да е на тази фирма, просто го намерих като пример. На дали има голяма товароносимост, но пък на тази цена и всяка година да го сменям няма да ме боли сърцето.
И другият механизъм, който е за панталони дали може да се слагат по няколко панталона на една закачалка или ще го огъне?

Прикачен файл

Screenshot_20190422-091658.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20190422-091903.jpg
Delyana_Hristova - помощник
съб апр 20, 2019 8:45 pmmiliad написа:
Има специални сифони минаващи плътно под коритoто и гърба на шкафа.
Качвам две снимки на водачи за чекмеджета под мивка, но и те не стават за 60 см шкаф.
Много благодаря, че споделихте!
Delyana_Hristova - помощник
нед апр 21, 2019 11:27 amyanko78 написа:
След като искате кухня без дръжки, не правете компромиси. Има вариант за ПДЧ, като се залагат профили в самите шкафове. Има за долни, за чекмеджета и за горни шкафове. Играчка е, но резултата е впечатляващ. Моята е такава, но е правих с боядисан вратички от МДФ.
Имам и мебели точно с показаните от вас скосения и първият вариант е много по красив и удобен.
http://www.finesmebel.com/catalog/профи ... ръжки.html

Изображение
След като разгледах няколко варианта за кант дръжки, май ще се спра на такива. Много ми харесаха. Само трябва да видя на място до каква степен е удобно като захват. Благодаря все пак!
muhala - майстор
Относно вратичките от ПДЧ, без дрръжки. Възможно е да стане по следния начин. И чекмеджетата и вратите са без пуш механизми. Имат само софт клоуз.

Цък на снимката.
Изображение
iliya_i - майстор
И все пак да не забравяме, че в кухнята не винаги шкафовете се отварят със съвсем чисти ръце. Та е добре мястото на хващане да може да се позабърсва и мие. Красотата си е красота, ама ако в тази кухня ще готвите, а не е само за показване на гости, си сложете дръжки....
Delyana_Hristova - помощник
пон апр 22, 2019 6:15 pmiliya_i написа:
И все пак да не забравяме, че в кухнята не винаги шкафовете се отварят със съвсем чисти ръце. Та е добре мястото на хващане да може да се позабърсва и мие. Красотата си е красота, ама ако в тази кухня ще готвите, а не е само за показване на гости, си сложете дръжки....
Абсолютно сте прав! След толкова дни блъскане по въпроса за кухнята, и като цяло обзавеждането, и аз стигнах до този извод.
yanko78 - специалист
пон апр 22, 2019 9:13 pmDelyana_Hristova написа:
пон апр 22, 2019 6:15 pmiliya_i написа:
И все пак да не забравяме, че в кухнята не винаги шкафовете се отварят със съвсем чисти ръце. Та е добре мястото на хващане да може да се позабърсва и мие. Красотата си е красота, ама ако в тази кухня ще готвите, а не е само за показване на гости, си сложете дръжки....
Абсолютно сте прав! След толкова дни блъскане по въпроса за кухнята, и като цяло обзавеждането, и аз стигнах до този извод.
Ами аз не смятам така. Много по лесно се чисти една дъска от пръсти, от колкото, омазана дръжка.
Пръскам с препарат и с една кърпа забърсвам набързо. С дръжки, трябва да се заиграете с дръжтата, с основата където е захваната и с вратичката, понеже 100/100 и тя ще е изцапана.
Като съвет, ако не е късно, заложете на качествен обков! Ако имате въпроси питайте.
Последна промяна от yanko78 на пон апр 22, 2019 10:37 pm, променено общо 1 път.
joroantonov - специалист
пон апр 22, 2019 10:26 amDelyana_Hristova написа:
Ще помоля за коментар от разбиеащите или тези, които имат подобен гардероб. Искам да направя гардеробав спалнята с обща дълбочина, заедно с вратите 50 см. Мислите ли, че е възможно да му се сложат плъзгащи врати или не е добре? И някой може ли да се изкаже по повод практичност та на подобен механизъм, не е задължително да е на тази фирма, просто го намерих като пример. На дали има голяма товароносимост, но пък на тази цена и всяка година да го сменям няма да ме боли сърцето.
И другият механизъм, който е за панталони дали може да се слагат по няколко панталона на една закачалка или ще го огъне?
Гардероба може да е 50 см, но вътре ще ти останат 42 зад плъзгащите. Демек закачалките на изтеглящ лост като тоЗи който си дала. Точно от Роси обков избягвам да взимам, но подобни аксесоари има във всички магазини за обков.

Тема "Преустройство на жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: