Мечтата на всяка домакиня
Delyana_Hristova - помощник
Здравейте и Христос воскресе!
Отново се обръщам към вас за помощ.
В кухнята бях замислила да си сложа шкаф колона, тип като този https://rosi.bg/kiler-telesk-s-6-koshni ... -2152.html. Но много разсъждавах по въпроса, че рано или късно шкафът ще прояисне от тежестта на всичките буркани и кутии с всякакви препарати, които смятам да държа там. Та реших да мина на вариант https://balkanyug.bg/bg/Bottom-cabinet- ... m/Pot-rack. Как мислите, дали би било добър вариант? На едно място видях, че подобен механизъм за тенджери издържа до 45 кг, на друго място видях 10 кг. Писах на няколко фирми, но предполагам заряди празниците към момента отговор нямам. Та се чудя да се спра ли на този вариант или не. Иска ми се всяко нещо, което поставя там да мога да го виждам лесно и да ми е достъпно, а не както в момента да изровя и сваля всичко, за да мога да стигна това, което е най назад. Ще съм благодарна на всякакви съвети!
D103314 - специалист
нед апр 21, 2019 11:27 amyanko78 написа:
След като искате кухня без дръжки, не правете компромиси. Има вариант за ПДЧ, като се залагат профили в самите шкафове. Има за долни, за чекмеджета и за горни шкафове. Играчка е, но резултата е впечатляващ. Моята е такава, но е правих с боядисан вратички от МДФ.
Имам и мебели точно с показаните от вас скосения и първият вариант е много по красив и удобен.
http://www.finesmebel.com/catalog/профи ... ръжки.html

Изображение
Напълно споделям. Сестра ми във Франция наскоро построиха къща, там тези чекмеджета под мивката са масово използвани. Има и едни други интересни неща за ъгловите шкафове - но като прати снимки ще покажа тук.
muhala - майстор
Относно изтеглящия се шкаф. Давай смело. В другото жилище имаме такъв около 160см висок. За 7 години не е провиснал. Механизмите са на Хефеле.
Delyana_Hristova - помощник
вт апр 30, 2019 10:28 pmmuhala написа:
Относно изтеглящия се шкаф. Давай смело. В другото жилище имаме такъв около 160см висок. За 7 години не е провиснал. Механизмите са на Хефеле.
Много благодаря! Ще разгледам Хефеле какво предлагат.
yanko78 - специалист
Този високия е пълен абсурд. Какво ще сложиш на височина почти 2 метра и да ти е удобно да го взимаш? Освен ако не си волейболистка от националния отбор.
Antonii - майстор
За по-ниски ползвателки има и удобни сгъваеми стълбички тип "табуретка" или тип "висок мъж". Втория вариант иска и бъде хранено, така че незнам дали ye е удобен;)
Пък и е ясно, че този рафт ще се ползва за рядко използвани неща.
Същото нещо може да се реализира и от ПДЧ плоскости в YouTube има демонстрирани такива.
Delyana_Hristova - помощник
чет май 02, 2019 12:36 amyanko78 написа:
Този високия е пълен абсурд. Какво ще сложиш на височина почти 2 метра и да ти е удобно да го взимаш? Освен ако не си волейболистка от националния отбор.
Най - горе ще слагам неща които рядко ползвам, примерно. Аз за това питам дали не е по - удачно да се направи с отделни механизми, всеки да се дърпа сам. Въпросът е, че не искам цената да ми скача двойно, а да е примерно един механизъм то порядъка на 40 - 50 лева, за да се в пиша в 200 - 250 лева за 5 механизма.
Delyana_Hristova - помощник
чет май 02, 2019 9:13 amAntonii написа:
За по-ниски ползвателки има и удобни сгъваеми стълбички тип "табуретка" или тип "висок мъж". Втория вариант иска и бъде хранено, така че незнам дали ye е удобен;)
Пък и е ясно, че този рафт ще се ползва за рядко използвани неща.
Същото нещо може да се реализира и от ПДЧ плоскости в YouTube има демонстрирани такива.
:-D :-D стълбата ще е задължителна, предвид ръста ми. А и баскетболист у дома няма, по - скоро в в категорията на вдигащите тежести на ръст :lol:
Ще го търся варианта в YouTube, само не знам как му се казва на английски.
VLADO66 - майстор
Два механизма е по-добре.Тоя шкаф като се напълни и тегаво се дърпа и има инерционен момент като се засили.Съдя по моя
Delyana_Hristova - помощник
чет май 02, 2019 2:43 pmVLADO66 написа:
Два механизма е по-добре.Тоя шкаф като се напълни и тегаво се дърпа и има инерционен момент като се засили.Съдя по моя
Май се спрях на вариант с отделни механизми от този тип
http://dikam.com/izteglyasshi-teleni-ch ... kh445kh140
Само остава да говоря с фирмите, които ги продават да споделят каква товароносимост имат механизмите. И после да говоря с майстора той какво мисли по въпроса. Аз си мисля, че така ще е най - практично, защото хем вратата няма да провисва, хем няма да е тежко, хем всяко си е само за себе си. Дано да разсъждавам правилно, че като ми е за първи път подобен ремонт много се притеснявам.

Тема "Преустройство на жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: