• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Mitkooo - помощник
каква ще е горе-долу цената за тераса 3м/1м/2.5м и кое може да се икономиса :)
Руснаците измислят хак за всичко, точно това търсех. Мерси. =D>
Gladiator_BG - специалист
Здравейте
бих искал да ползвам тази тема оносно сходен въпрос
при жилище на 1-вия етаж поради подобни причини, които няма да изброявам, искам да приобщя остъкления БАЛКОН с ръждясали винкели и прозорци хванати с маджун към кухненския бокс. Няма да извеждам вода или ток там. Ще се санира целия вход - всички балкони над мен са затворени по един и същ начин без документи. Някъде бях чул, че това "усвояване" се декларира в общината и с малък процент се увеличава данъка на жилището заради увеличението на квадратура.
Технически имам целия проект как ще се изпълни - въпроса ми е как документално да узаконя цялата процедура за да нямам проблем в бъдеще.
през 2016-17г мисля че въведоха правила с което вече преустроените жилища няма да се санкционират но след определена дата е забранено да се правят такива неща.
ПП:информацията ми може би не е актуална за това моля за съвет.
ПП2: няма избити носещи стени или други конструктивни изменения /освен панелът под вътрешния вратопрозорец/
brick - специалист
Казвате, предстои да се санира целият вход.
Обследване правиха ли? Проектът за санирането готов ли е и какви дейности съдържа?
Ако проектът тепърва ще се изготвя, би трябвало да включат в него цялостното приобщаване на балкона - един вид, за да се уеднакви с останалите. Премахването на подпрозореца при "пистолетен" отвор не засяга конструкцията на сградата.
Gladiator_BG - специалист
санирането е по самоициатива на живущите. Няма документи за него. Намерена е малка фирма, даваща добра цена за услугата. Ако трябва да съм максимално точен - то ще се санират само апартаментите по вертикалата на едната страна на блока /останалите не желаят да се включат/ не успяхме да кандидатстваме за саниране по EU проекти защото 1/3 от живущите отказват да допуснат комисията до жилищата си. Независимо от развитието на санировката съм решил да направя промените. Ако ми се наложи аз като единица да документирам извършената промяна с балкона си - то къде и какви документи трябва да подам?
  • 1
  • 2

Тема "Приобщаване на затворена тераса към кухня в панелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: