Мечтата на всяка домакиня
alabal - специалист
Прикачен файл:
IMG_20190520_142503 - Copy.jpg
Когато са ми правили шкафа в кухнята не са направили достатъчно широка бутилиерата на шкафа и сега не мога да сложа нормална бутилка. Те са около 6 см диаметър , а при мене има 4.5 см. Имам следната идея - да срежа страничната дъска под формата на буквата Г и после да сложа отстрани тънка летвичка или метална планка. Така ще спечеля около 2 см и ще мога да слагам нормални бутилки. Според вас ще стане ли моята работа и ако не какво бихте предложили?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Снимчица на съществуващото ще помогне
alabal - специалист
Прикачен файл:
IMG_20190521_234051.jpg
Прикачен файл:
IMG_20190521_234017.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Изобщо не разбирам какво е това. Не мога да помогна
miliad - майстор
Аз ли съм недоскив вече, или това "изделие" се стеснява в предната част.
Това няма ли гаранция?!
Претендирай за неизползваемост на изделието и да творят друго решение.
Иначе решения има, но ще трябва снимка на цялата конструкция.
П. С. На това което си измислил слабото място е крехкоста на ПДЧто като остане 18/18. И кой ще реже- аз пръсти не бих рискувал за това.
Дървени летви 18/18 или 20/20 и ги прихващаш странично на мястото на тия страници. Може да се кантират и в цвета на ПДЧто. После преграда каквато може и намериш.
Jacomo - специалист
А защо не сложиш метален механизъм за бутилки, ще спестиш място от тези страници, които виждам на снимката. Ще ти трябва само челото на чекмеджето. Колко см. е отворът на шкафа и колко см. е широко челото?
miliad - майстор
ср май 22, 2019 11:36 amJacomo написа:
А защо не сложиш метален механизъм за бутилки, ще спестиш място от тези страници, които виждам на снимката. Ще ти трябва само челото на чекмеджето. Колко см. е отворът на шкафа и колко см. е широко челото?
Защото е по-тясно от стандарта и със скосено чело.
Някой е хвърлил много труд, но не достатъчно мисъл.
alabal - специалист
miliad написа:
ср май 22, 2019 11:36 amJacomo написа:
А защо не сложиш метален механизъм за бутилки, ще спестиш място от тези страници, които виждам на снимката. Ще ти трябва само челото на чекмеджето. Колко см. е отворът на шкафа и колко см. е широко челото?
Защото е по-тясно от стандарта и със скосено чело.
Някой е хвърлил много труд, но не достатъчно мисъл.
Точно така е по тясно е и е скосено - много ми е малка кухнята. Металните са по -дълги и по-широки няма да станат. Затова търся някакъв вариант направи си сам. Най вероятно ще отида на варианта с летви които после да облека с кант а отстрани да закрепя нещо такова Изображение.
nikolov333 - майстор
Ще стане, но ще е грозно така.. Поръчай си някъде кутия от плексиглас или пластмасови плоскости, да ти я направят по твои размери и я монтирай на ПДЧ подложка или и захвани направо водачи за чекмеджета на двете страници..

Тема "Разширяване на бутилиера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: