• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
king82 - специалист
Имам подобно Беко, само че 13 комплекта. Ако не си ограничен от мястото взимай голяма без да се замисляш. Мойта е с 3 пръскачки(има и на тавана). Много сме доволни. Позагоряла тава на 70 градуса светва. Отдавна ползваме таблетки Fairy.
шоп - майстор
+1 за голямата съдомиялна
От 21 години вкъщи сме със съдомиялни. За периода сменихме 3
Електролукс
Беко
Бош

И трите мият отлично.
Електролукса изкра 14 год
Бекото 6год

Боша е чисто нов.

Гледай ефективността относно ток и вода и децибелите.
Няма значение дали миялната е с 3 или 10 прорами. Ние ползваме само една "еко"

И не на последно място ако имаш безплатна топла вода ( например солари) гледай съдомиялната да има опция за захранване до 60 гр ( обикновенно)
gibson58 - специалист
За съжаление съм ограничен от мястото и затова ще е малка.Няма соларни панели,но е добре да се знае и тази опция.
zaz
Имам пералня и миялна Беко от около 6 години. Тогава имах съображения да взимам бюджетни уреди.

Пералнята е за 5 кг, още я ползвам и съм много доволна. Единственият проблем е, че е прекалено шумна.

От миялната не съм доволна. Беше се развалила в гаранционния срок. Даже хвана ръжда отвътре, когато не беше ползвана няколко месеца. По-мръсни съдове не ги измива добре, но може да е и заради програмата - пускахме я на Auto.

Miele втора употреба може и да е по-добре, но нямам преки наблюдения. Все пак една нова AEG или Bosch няма ли да е добър вариант, защото електрониката ще е по-нова, пък и едва ли като качество на изработка ще са много зле. С добри впечатления съм от миялна Bosch - в офиса има такава. От италианските марки - не :D
zz_stefanov - майстор
ср май 22, 2019 3:48 pmgibson58 написа:
За съжаление съм ограничен от мястото и затова ще е малка.Няма соларни панели,но е добре да се знае и тази опция.
Аз съм с малка, пак поради липса на линейни метри в кухнята. Става за 4 човека, но е по добре да е голяма. Сега сме 2ма и е ОК.
Твърдо съм против по малките тип 'кубче'. Имаме такава на село, това е недоразумение. Като почнеш да го зареждаш откриваш че и съдовете за двама души не се събират, пропорциите му са такива, че се нарежда трудно. Ако е копромис с голямата, то да е 45 см.
  • 1
  • 2

Тема "Сега и съдомиялна трябва." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: