Мечтата на всяка домакиня
ср май 22, 2019 4:25 pmchapara написа:
Без фиксатори е малка вероятността да получиш добър завършек :wink: :roll:

Благодаря! Задължително! Предвидени са.
ср май 22, 2019 4:39 pmnikolson написа:
Контакти и други отвори няма ли да има?
Естествено. ключ, кантакти - 2 и кран. Отказах се от стоящите.
Поздрав
ivannn - помощник
Здравейте, моята дилема е почти идентична с тази на колегата пуснал темата и за това ще пиша в тази.

Ще си монтирам кухня в нов апартамент, сдаден от строителя с перфектна шпакловка и латекс върху итонг. Избрал съм си плочки за гърба (44x44см, ще са плочка и четвърт по височина, ако това има някакво значение).

Къртенето на шпакловката (не знам с какъв материал е) не ми се струва най-добрата идея, защото ще се отвори страшна мърсотия, евентуално ще трябва да измазвам, за да възстановя нивото, а пък ме е страх, че плочките може да свалят шпакловката ако не предприема предпазни мерки. Не съм запознат по темата с грундовете и какви са технологичните им възможности за оздравяване на шпакловката като основа за лепене на плочки (приемам съвети).

Ако положа някаква мрежа (полимерна или метална) и я хвана с множество винтове с дюбели за итонг, дали ще създам стабилна основа на плочките? Обикновено лепя плочки с флексово лепило.

Не съм експeриментаторски настроен за този ремонт и търся съвет от патили или с опит :)
jekasus - майстор
ivannn написа:
сдаден от строителя с перфектна шпакловка и латекс върху итонг.
Има стандартен тест за проверка - теслата/брадва, топор или мотика / туй за луди хора...//.
Тя ще покаже колко е здрава и прилепнала шпакловка по мазилката,в което искам, но засега не вярвам...
ivannn - помощник
пон мар 09, 2020 10:09 pmjekasus написа:
ivannn написа:
сдаден от строителя с перфектна шпакловка и латекс върху итонг.
Има стандартен тест за проверка - теслата/брадва, топор или мотика / туй за луди хора...//.
Тя ще покаже колко е здрава и прилепнала шпакловка по мазилката,в което искам, но засега не вярвам...
аа, друго имах предвид - перфектно изглеждаща :)
при всички положения ще я чукна с къртача и едно шило да видя люспи ли ще пусне или ще се отлепи, но това няма да ме спре да армирам по някакъв начин. въпросът е как?
jekasus - майстор
Без къртач - вероятно е гипсова мазилка.
Важното да провериш, как се държи шпакловка върху мазилката. Ако е здраво - не е проблем, ако е слабо - събаряш на ниво гръб кухня до мазилка, какво то падне. Дълбокопроникващ грунд и спокойно шлепаш плочки.
ivannn - помощник
пон мар 09, 2020 10:26 pmjekasus написа:
...Дълбокопроникващ грунд и спокойно шлепаш плочки.
мерси - ще копна за 2 конзоли с карбидна корона да видя какво са мазали, ще чукна и ще действам по предписанието. наздраве!
https://photos.app.goo.gl/ZjtgKsSVMCkzMySd6
Здрасти Чапара! Знайш ли как са монтира кухня самичък?
Това е по добрият гръб за кухня. Плочки "пачуърк", избрани от благоверната. Точно 5. Рязах с няква боркКорона от Лидъла (нямат рязане), за контактите.
Пробиването, за магнитчето, също беше дълго и тегаво. Трябва си силен перфоратор, като решаващо, за добрата дупка, е доброто лепило и техниката на лепене. Тва е тайната, както ше потвърди и Чапара.
Невероятно добра комбинация.
chapara - майстор
ИзображениеТова са нещата за дупки, фрези за гранит :wink:
ИзображениеИ защо ще блъскате по стените, лепете с полиуретанов уплътнител :-D :cool:
Любители сме, ама се учим в движение. С коронките ми услужи колега. След тия плочи ги пробвах на фаянс. За там стават. Ако не бяха лидълските, бях готов да купувам професионална.
За лепилата четох, но не знам защо, реших да е по традиционно трудния начин. Няма пробиване. И не, че перфито слабо, ми от страх да не пукна плочата. Много здрави излязоха, тия плочи.

Тема "Залепване на плочки 60х60 на стената в кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: