Мечтата на всяка домакиня
Привет на всички.

От седмица ремонтирам кухнята и ми предстои слагане на големи плочки 60х60 калиброван гранитогрес - гланц на стената над плота. Плочката е 60 см, пасва идеално на пространството над плота и горните шкафове и за цялата стена ще ми трябват общо 5 плочоки (300 см). Отказах се от термогръб защото за същите пари ще сложа плочките.
Стената е варова мазилка, която е шпаклована с гипсово лепило.
От четене и търсене в БГ нета, така и не ми стана ясно с какво лепило да ги залепя за стената хем здраво, хем и... да не е златно.

Благодаря за идеите и предложенията
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разкарай гипсовото лепило от стената и лепи с циментово :-)
ср май 22, 2019 10:42 amkrasi92 написа:
С монтажно лепило
Благодаря за отговора.
Бихте ли ми препоръчали какво да купя. Гледах едно, на Церезит, черно/червено на цвят и доста килограми изписани на него като за реклама. Това дали би ми свършило работа? И последно - Полагането на лепилото с пистолета линиите гъсти ли да бъдат, или може и по-разредени? Питам, защото никога не съм го правил. :)
Плочките са тежки и достатъчно здраво ли ще стане залепването?
krasi92 - майстор
https://bauhaus.bg/lepilo-tekafix-total ... ml/p/24806 С това лепило на ивици през 10 сантиметра съм залепил доста криви гръбчета и винаги е било успешно.Ако стената е крива може да ти трябва повече от един флакон
chapara - майстор
ср май 22, 2019 11:58 amdarkfame написа:

Плочките са тежки и достатъчно здраво ли ще стане залепването?
Плочките се лепят при монтирани долни шкафове и тежестта пада на шкафа, мисля че не е необходимо да пояснявам за нивелацията на долните шкафове :wink:
muhala - майстор
вт май 21, 2019 4:53 pmdarkfame написа:
...Отказах се от термогръб защото за същите пари ще сложа плочките....
Тогава защо не сложиш термоплот за гръб ? Плочките повече ли ти харесват ?
Иначе аз бих грундирал с дълбокопроникващ грунд и лепя с флексово лепило.
chapara - майстор
Без фиксатори е малка вероятността да получиш добър завършек :wink: :roll:

nikolson - майстор
Контакти и други отвори няма ли да има?
ср май 22, 2019 3:35 pmchapara написа:
ср май 22, 2019 11:58 amdarkfame написа:

Плочките са тежки и достатъчно здраво ли ще стане залепването?
Плочките се лепят при монтирани долни шкафове и тежестта пада на шкафа, мисля че не е необходимо да пояснявам за нивелацията на долните шкафове :wink:
Това е ясно. Нивелацията също. Въпросът ми бе за лепилото. Благодаря за отговора. Поздрав

Тема "Залепване на плочки 60х60 на стената в кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: