• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
nelina_london - специалист
Веднъж имала No Frost ,повече не бих си купила хладилник без .Знам ,че са по-трудни за ремонт от тези с обикновена система, но в моят списък комфортът е на първо място .
До преди година ,преди да започна да ползвам Самсунг с Total No Frost ,си мислех ,че няма какво толкова да избирам, само да ми хареса като разпределение .Ами не е вярно.Правя сравнение с 3 хладилника в други жилища - Беко , Електролукс и Зануси .Във всички изброени прясното мляко от млекомат ,сложено на вратата на хладилника издържа 3 дни ,преди да се развали ,а в новият Самсунг -5 ,6 дни .Като Самсунга е настроен на най-високата температура от 7° ,другите са на по-ниски t° . Дано не прозвучи като реклама на Самсунг !Идеята бе ,че всеки хладилник дистрибутира охлаждането по различен начин и ефектът е чувствителен .Не е от Ноу Фроста , защото и родителите ми имат Hotpoint и не може да се сравни с нашия . Като надеждност ми бяха препоръчали хладилник в следния ред LG,Бош и Самсунг .
Не мога да коментирам изборът ви .Просто наблягам на факта ,че при всяко бъдещо търсене ще знам ,че разликите в качеството им на работа са големи .Не е само до цена ,обем и разпределение .
stefanjor - специалист
съб авг 13, 2022 10:58 amnelina_london написа:
Като Самсунга е настроен на най-високата температура от 7° ,другите са на по-ниски t° .
Да разбирам, че при по- скъпият/марков модел контрола на температурата във вътрешността е по- прецизна от по- бюджетните марки?
Ще разгледам NoFrost моделите.
Горение имат NoFrost Plus, което си е тяхна система, някои други марки също имат нЕкви техни патенти... дано са читави :)
Чудя се заради бюджета ако "слезна" на нещо, като Веко, но с NoFrost система дали няма да съжалявам?
nelina_london - специалист
Исках да кажа , че самото зониране в хладилника е в пъти по-успешно .Под зониране разбирам отделянето на зони ,като фреш зона за зеленчуци ,месо и т.н. Примерът с прясно мляко бе за бутилка поставена на вратата на хладилника . Не знам как го постигат ,но давам пример с разрязана диня ,опакована в стреч фолио на някой от рафтовете и ако е сложена в отделението за плодове .Ако е на рафт е студена като сладолед ,а във зоната за зеленчуци е студена ,но идеална за консумация .
Не съм търсила висок клас хладилник ,но и не беше в най-ниският ценови клас .Преди 3 г струваше малко над £500 .
Нямам идея ,как се държат всички марки от различните класове , просто сравнявам ,от всичко което сме имали ,а те са 5 хладилника в последните 5 г в различни жилища ,разбира се .
Chefo77 - майстор
Изобщо не гледайте Gorenje. Бяха на върха в средния клас, докато работеха с Danfoss и се сглобяваха в Словения. Откакто са с чайните, са гола вода ... И това важѝ не само за хладилниците им. С Beko няма да слезете надолу от тях.
Вижте Bosch, дори им турските сглобки са класа над посочените от Вас. Иначе LG също се представят стабилно, Liebherr винаги са били избор...
stefanjor - специалист
Благодаря на всички за съветите.
Преосмислих приоритетите си ... и бюджета също :?
Вече гледам за NoFrost и последно се триумя към тези модели:
Whirlpool
Bosch
Lg

Ще съм благодарен ако кажете мнение за някой от тях да видим на къде ще наклонят везните, че вече нямам търпение да ги изхарча тез пари :cool:
Chefo77 - майстор
Хванете се и идете в някой хипермаркет за техника. Вижте ги наживо. Вижте как са разпределени вътре, пипнете им отварянето на вратите, ако има движещи се части, вижте как се движат ... На картинка всички са добре, на живо ... Преценете и вида на охлаждане спрямо мястото, в което ще стои хладилника - някои искат отстояние до стените повече, отколкото можете да им осигурите.
А може и да смените идеята за марка. Бош връщат до 150 лева, АЕГ дават 5 години пълна гаранция, ... Само това последното Ви пести едни 100 лева спрямо стандартната 2 годишна. Хайер също много добре се представят в хладилната и климатична техника - дават 6 години пълна гаранция, може и да Ви хареса повече някой техен модел...
И няма нищо сигурно при покупката на техника. Може никой да няма проблеми с даден модел, Вие да се счупите от ремонти.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: