• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
Lutchezar - майстор
Потърси си някой познат който пазарува такава техника на специални цени, отстъпките за клиенти на едро не падат под 10% а понякога могат да са и 40%.
И тогава изборът става друг...
joroantonov - специалист
нед авг 25, 2019 7:18 pmplamen6703 написа:
нед авг 25, 2019 6:43 pmESPACE написа:
нед авг 25, 2019 6:23 pmplamen6703 написа:
За такива Finlux https://zora.bg/category/hladilnici-s-f ... ors=finlux каквито са тези същите са и Хитачи. :partyman:
Не приличат на Финлукс, ценово са в съвсем друга категория и никъде не намерих доказателство че се правят в Турция. Само в Япония и Тайланд.
Телевизорите Hitachi да, те се правят в Турция.
Ето марките хладилници, които се правят от Vestel(Finlux)
https://vestelinternational.com/en/ourbrands/
Имах предвид, че каквото е Финлукс, Вестфрост... същият е и тоя Хитачи като хладилник, цената е различна. Лошото е, че много хора четат какво пише по форумите за Либхер и смятат, че са лош избор, за Самсунг не са чували, Аристон не го броят за хладилник, не искат да чуват за LG в къщата си, но са готови да вкарат в къщите си хладилник Беко и Бош :)
Истината е, че няма неоплюта марка техника, важно е колко дълга е гаранцията и кой я осигурява! :partyman:
Наскоро се сблъсках с един Самсунг- ми той грее като печка. Зимата парно не ти трябва. Отстрани направо пари на ръката, а отзад не грее. Според Технополис било нормално, за мен не е. :)
vencil - специалист
За Hitachi доста се порових за да открия какво производство са и само това открих
Изображение
За Бекото четях че като цена спрямо големина и екстри давали най-много ама....днес разговарях с приятел който има почти две годишно Беко и той е недоволен - някакви вибрации(шум) се появяват(все още по-рядко но..) от уплътненията на вратите някакви забележки имаше ама те дори не влизали в гаранцията и т.н. Броя го като лоша преценка от моя страна.

За Боша като марка аз лично нищичко лошо не мога да кажа, а не е като да нямам тяхна техника и всичката си е в прекрасно здраве. Що да не са им добри хладилниците, заради това че са Турски ли?

Разгледах моделите на Самсунг и си харесах даже един 435л но при тях гаранцията е 2г. а в днешно време за мен лично за подобен вид техника петте години са си задължителни. Има марки които бих си ги купил и без гаранция но те не правят хладилници :lol: .
Нямаме място за огромен хладилник в къщи но искаме да е поне от 360 до 460л. като максимума е 500, принципно нямаме бюджет но като цяло не ми се дават повече от 1600 че и това ми се вижда много де :) .
plamen6703 - майстор
До преди месеци Самсунг бяха с 5 години гаранция /пак ще ги има с такава гаранция/, масово ги изкупиха да ги ползват зимата вместо парно :cool:
Като почетеш още малко в интернет и ще се откажеш изобщо да купуваш каквато и да е техника.
Според мен каквото ти е легнало на сърце това трябва да купиш, от мен имаш пожелания за успешен избор, дълго и безаварийно ползване! :partyman:
Chefo77 - майстор
Аз имам 14 годишен турски Бош, като тапет е - не прави впечатление, просто работи. Не се чува.
Пламски, най-доволен съм от перални и сушилня точно на Беко. Имам познати и приятели с много прехвалени марки, ми те се смляха да ги ремонтират и сменят.
kozl - майстор
Ние преди 16 г. избрахме LG "no frost" хладилник с фризерно отделение в долната част.
Няколко пъти му ремонтирам стърчащите дръжки, та дори сменях с нови. И един път го разкостих по проблем с дренажа.
До сега работи. Е стана по-шумен. За сега главно шума е от вентилатора в охладителната камера, който заглушава другите стонове :roll: На втори фон му "къркорят червата" :lol:
Дъртия Мраз на родителите изкара над 30 г. служба с няколко сменени уплътнения на вратата, ма щото гадна пластмасата и се одървя. И работещ замина за рециклиране, че стана и доста шумен. Сменен с Ариели с 5 г. гарнция.
Аве това Ариели едва го нивелирах дорде разбера, че корпуса му се криви от лех полъх, оти оно нема метал в него. Е за това пък е евтин и лек при преноса :-D
ESPACE - майстор
нед авг 25, 2019 10:23 pmChefo77 написа:
Пламски, най-доволен съм от перални и сушилня точно на Беко. Имам познати и приятели с много прехвалени марки, ми те се смляха да ги ремонтират и сменят.
Пералните им и за мен са ок, имам наблюдения върху 4 броя с честотно управление на мотора като най-старата е вече над 5 год, а най-младата е на три - ползват се целогодишно, никакви забележки до момента. Виж, за хладилниците им(7броя) на между 5 и 7 годишни забележка в уплътнение на фризера на 2бр.(те са от един модел) и всички са шумни. Иначе са здрави, не са създавали проблеми но и работят само по 3-4 месеца в годината.
grizan1980 - специалист
нед авг 25, 2019 9:38 pmvencil написа:
За Hitachi доста се порових за да открия какво производство са и само това открих
Изображение
За Бекото четях че като цена спрямо големина и екстри давали най-много ама....днес разговарях с приятел който има почти две годишно Беко и той е недоволен - някакви вибрации(шум) се появяват(все още по-рядко но..) от уплътненията на вратите някакви забележки имаше ама те дори не влизали в гаранцията и т.н. Броя го като лоша преценка от моя страна.

За Боша като марка аз лично нищичко лошо не мога да кажа, а не е като да нямам тяхна техника и всичката си е в прекрасно здраве. Що да не са им добри хладилниците, заради това че са Турски ли?

Разгледах моделите на Самсунг и си харесах даже един 435л но при тях гаранцията е 2г. а в днешно време за мен лично за подобен вид техника петте години са си задължителни. Има марки които бих си ги купил и без гаранция но те не правят хладилници :lol: .
Нямаме място за огромен хладилник в къщи но искаме да е поне от 360 до 460л. като максимума е 500, принципно нямаме бюджет но като цяло не ми се дават повече от 1600 че и това ми се вижда много де :) .
Аз вече трета година съм с Беко ,най възможно големият - 2,1 м нямам никакви грижи с него. Преди няколко страници казах че са по качествени от Либхер..... А в либхер правят и Миеле ...... (1:1 са ) , разлика САМО в етикета и цената ...... Общо взето всичко е направено да изкара гаранцията или малко след нея ..... Ама какво да го мислим..... Като работи добре , после нов и така ..... за да бачкат заводите....
vencil - специалист
Взехме си Боша (KGE49VI4A)
1.Доволно голям с над 100л. по-голям от старият ни.
2.Ако не е включен Super режима реално хладилника не се чува че работи.
3.Оказа се че е с инверторен компресор (абсолютно никъде не намерих информация за компресора какъв е преди покупката :? ). Компресорът е изключително малък и със странна за мене форма :-D .
4. Абсолютно точно си поддържа зададената температура и в съвсем малък диапазон + - 1°, и ако не се отваря изключително дълго я поддържа за да включи отново да охлажда.

Ами то това е най-важното за да е хубав един хладилник, сега ако направи годините на старият(над 25) значи ще е прекрасен хладилник :lol: .
falcoh - специалист
Здравейте,
предстои ми смяна на хладилника с нов спрял съм се не този модел https://zora.bg/product/rt32k5035s9eo-3 ... rost-inoks . Някой има ли мнение за модела или препоръки за сходни хладилници? Изискванията ми са да е с малка камера, NO FROST, клас А++, височина до 190см и ширина максимум 60см, че ако е повече не мога да го вкарам в нишата.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: