• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
gibson58 - специалист
пет юни 21, 2019 4:07 pmky-kyy написа:
Абе човек, докато избереш хладилник, то лятото ще свърши :-D Хората за по-кратко време, жена си взимат, ти за един дръгел цяла епопея....Баси :lol:
Прав си 800 лв. са нищо пара. Ела да ме заведеш да ми купиш един и да се свършва вече ,че гледам "баровец" го раздаваш. А и не виждам какво лошо има човек да се пообразова малко за някои неща,които не са му ясни.Не мисля и ,че е нужно да обяснявам,че го избирам за хора с оскъдни доходи,които са си го отгладували този хладилник.
П.С. ти да си чувал за теми ,които се развиват и са полезни впоследствие и на други хора, за хора ,които обичат да обсъждат някави полезни неща ...?
ky-kyy - майстор
Ся, на обидчив ли ми се правиш?
Какъвто и дръгел да вземеш, все е на късмет. Независимо, какви надписи има и как ти го представят и рекламират, общо взето всичко е пълен боклук. Иди на църква, запали свещичка и метни една молитва, ако си последовател на Лукавия,направи заклинание и заколи петел, ако си атеист, пусни някое левче за БСП, че са я закъсали доста напоследък, запази квитанцията обаче, че ако не ти признаят нещо гаранцията, да имаш очи, да идеш при г-жа-другарката омбудсман ;)

Не се подигравам, нито се правя на големия чорбаджия, просто ти обясних, че всичко е търговски трикове. Затова те объркват с какви ли не псевдонаучни термини и други еврейски пинизи.
Взимай, който ти хареса от читав магазин и да има наблизо гаранционен сервиз. Надписи не гледай :)
Успех!
plamen6703 - майстор
пет юни 21, 2019 4:01 pmgibson58 написа:
https://gyazo.com/c6c341123d036b6874e154a57a0fed64
Toва е компресора на върпула,някой с мнение?
И Аристон има с такива, компресор за 80 лв. нов, с мнение, че може да се намери втора ръка по-евтин :-D ! :partyman:
VLADO66 - майстор
В Булгаристан само Самсунг продават хладилници с различни от АСС компресори, а тая китайска марка действително си е до късмет.Става въпрос преди всичко за ниския и средния клас, където се икономисва от всичко. Търговския трик с голямата гаранция носи много повече приходи от купувачи, отколкото загуби от брак.
miroki - майстор
Еми така си е.
И най-хубавия модел може да излезе калпава бройка, и най-смотания може да излезе читав екземпляр.
Преди на 180 лв. заплата беше то да си вземеш хладилник или телевизор за 1080лв.
Сега под една заплата.
Мисля времето за "програмиран" живот до гаранция отмина.
Единия ми фризер канди за 300 лв. умря точно на края на гаранцията, след като изтече естествено. Дехидрататор му смени майстора. И добре, че нямаше гаранция, че си спестих главоболията. Бях го закарал на село при майка ми, и ако трябваше да го връщам във Варна щях да го хвърля. Там местен майстор го оправи.

Ако става дума, има евтини хладилници, които са саморазмразяващи, без да са нофрост и са също толкова икономични.
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi ... id=1&pid=2
VLADO66 - майстор
Читави хладилници пускат все още и от Снайге, ама само Денси ги продават
ky-kyy - майстор
пет юни 21, 2019 4:14 pmgibson58 написа:
[

Прав си 800 лв. са нищо пара. Ела да ме заведеш да ми купиш един и да се свършва вече ,че гледам "баровец" го раздаваш. А и не виждам какво лошо има човек да се пообразова малко за някои неща,които не са му ясни.Не мисля и ,че е нужно да обяснявам,че го избирам за хора с оскъдни доходи,които са си го отгладували този хладилник.
П.С. ти да си чувал за теми ,които се развиват и са полезни впоследствие и на други хора, за хора ,които обичат да обсъждат някави полезни неща ...?
И още един съвет. Па ти си ме псувай, ако искаш. Вместо да ореваваш форумите, че сумата е ограничена, да беше оползотворил това време, да попрегледаш стоки с транспортни дефекти, или разопаковани стоки, Свалят по някой лев хората. Миналата година, взех за майка си кухня-мостра от голяма верига. Беше висяла достатъчно според тях и я продаваха на цена 1200 и нещо. Включваше освен кухненските шкафове и хладилник Либхер с горна камера, вградена фурна и керамичен плот с два котлона. Плюс батерия, някакви купи, ваза и стойка за 5 бутилки вино, без виното обаче...Има и втора употреба, също добри попадения......Не вярвам, че си мислиш, че всяка фирма си прави сама уредите от-до. Ако живееш с тази мисъл, ще се наложи да те разочаровам. Независимо, какъв надпис има, компресорите и електрониката, се произвеждат на някоя поточна линия от хора от жълтата раса. Сглобяват се на други поточни линии, от хора събирани от кол и въже от целия свят, включително и наши сънародници, от тия по-лилавите.....
Иначе си обсъждайте, не ми пречите ;)
miroki - майстор
С транспортните дефекти хладилниците са 90% втора употреба. Обикалях ги доста, понеже търсех хладилник, който не се намира, често у нас.
А цената е почти като на нов.
Единия дори заблуди и мен, че е нов. Обезмирисяват ги, облепят с найлони и стават неотличими с просто око от нови. Чак като се наврях вътре го видях, че е ползван. Но търговеца твърди, че е нов и дава 3 г. гаранция.
Може да се окаже, че освен ударен яко, ще е и втора употреба.
Единствения +, че не е произведен за България. Обичайно са от западна Европа. И може да изкара повече от нов от магазина от тук.
ky-kyy - майстор
Не споря, може и да си прав и наистина да са употребявани. Преди време, бях загледал един Беко с английски щепсел, изглеждаше ми, като нов. Разликата между него и такъв в технобакалиите беше в порядъка на 250 лева.. В бакалиите даваха 5 години гаранция, а на този само три.....Не ми трябваше хладилник, търсех микровълнова и си намерих, също с английски щепсел. Доволен съм от покупката. А и както каза, има разлика, между тези произведени за нормалните държави и тези за страните трета ръка, като нашата :)
vencil - специалист
Ако трябваше да избирате на кой от двата ще заложите, може и предложение някакво.
https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnic ... P/p/660738
или
https://zora.bg/product/kgv58vl31s
Фактически искаме да заменим старият(малко под 300л) 25 годишен но работещ и в прилично състояние с по-голям. От друга страна като чета мненията то май читав хладилник няма вече :? . Излиза че докато ти работи хладилника изобщо не си мисли за нов, малък голям важното е че работи :-D .
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Избор на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: