• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
preslav - майстор
Аз изглежда съм случил на филтър - пия от чешмата, никакъв консуматив не сменям и за сега нямам забележки към качеството.
Това, което е показано в темата говори само за едно (вече споменато от Илия) - устройството не върши работа и смело мога да заявя, че всички останали (от подобен тип) не вършат работа. Хлорът във водата се премахва с карбонов филтър, механичните примеси със съответните механични филтри, калциевите йони с омекотител т.е. заместител на калциеви с натриеви йони, а крайната филтрация се получва с RO мембрани - за любители на дестилираната (почти) вода са предвидени йонообменни смоли (катийонити и анийонити или микс от тях).
Раждани сме в нестерилна среда, не е нужно да я стерилизараме, че ще замязаме на компоти.
Последна промяна от preslav на ср юли 24, 2019 5:39 am, променено общо 1 път.
npace - специалист
Една по-голяма цедка с пясък няма ли да свърши работата?
stridata - специалист
Не съм много запознат с материята, но аз ползвам кана Аквафор и като водата от чешмата мине през нея си подобрява значително вкуса. Филтъра като почне да дава фира се усеща, че водата почва да надъхва. Не знам какво точно филтрира, но виждам значителна разлика.

П.п
Може ли да дадеш малко повече инфо какви са тия тестери които използваш?
И въобще кои са показателите които е важно да се следят?
чет юли 18, 2019 9:49 pmiliya_i написа:
Ами ползвах по едно време кана Брита. До момента в който разбрах, че водата която ползвам от нея, заради цената на филтъра излиза няколко пъти по-скъпа от бутилираната. От тогава си купувам в 10 литрови туби.
И аз така мислех, но беше грешка! Проста сметка - 10л вода е около 3лв , 1л е 30ст. Един филтър на Брита е 15лв и е за 150 л вода. Тоест литъра идва на 10ст. Три пъти по евтино, не мъкна бутилки с незнайна вода налята от производител.
iliya_i - майстор
ср яну 27, 2021 4:10 pmBashMaistor33 написа:
чет юли 18, 2019 9:49 pmiliya_i написа:
Ами ползвах по едно време кана Брита. До момента в който разбрах, че водата която ползвам от нея, заради цената на филтъра излиза няколко пъти по-скъпа от бутилираната. От тогава си купувам в 10 литрови туби.
И аз така мислех, но беше грешка! Проста сметка - 10л вода е около 3лв , 1л е 30ст. Един филтър на Брита е 15лв и е за 150 л вода. Тоест литъра идва на 10ст. Три пъти по евтино, не мъкна бутилки с незнайна вода налята от производител.
Ами тричленно семейство не успяваме да изпием за месец 150 литра вода, или по 5 литра дневно, защото не си седим само в къщи. Та за това купената ми излиза по евтино - около 2 лева седмично. Филтъра се сменя не по литри, а на месец според инструкциите.
MamaMy - майстор
Поредния археолог трупащ мнения е BashMaistor33. Темата е на 2 години :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Сравнения и анализ на филтри за питейна вода за дома" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: