Мечтата на всяка домакиня
vilpk - напреднал
Здравейте,

Имам следния казус - малък бойлер (10л) е инсталиран под кухненската мивка, като искам да сменя смесителя вързан за него. Бойлера е вертикален, стоящ, със горно захранване (т.е. тръбата за студената влиза отгоре,)и респективно изходящите тръби за смесителя са също от горната му страна. Грешно ли е да мисля, че ако 1) спра притока на студената вода към бойлера и 2) развия изходящите тръби на бойлера към смесителя, то от бойлера няма да изтече вода ? Според мен няма да протече вода защото я няма движещата сила (гравитация и/или входящ поток)...

Мерси,
Вилян
miliad - майстор
Ще изтече водата от смесителя и меките връзки.
КоФа, парцал, салфетки!
vilpk - напреднал
Ясно :? Мисълта ми е, че не се очаква целия обем на бойлера да тръгне да изтича, нали ...?
miliad - майстор
пет юли 26, 2019 8:00 pmvilpk написа:
Ясно :? Мисълта ми е, че не се очаква целия обем на бойлера да тръгне да изтича, нали ...?
Няма.
Но ще бършеш неминуемо.
vilpk - напреднал
Супер си, мерси !
krasi92 - майстор
И входа на студена вода към смесителя също ще трябва да спреш иначе само с бърсане няма да се разминеш. Ще има и попиване.
vilpk - напреднал
Да,мерси, както по-горе написах входа на студената вода към бойлера и към смесителя е един и същ - със сплитер преди бойлера. Т.е. спирайки водата към сплитера ефективно спирам притока на студена вода и към бойлера и към смесителя.

Тема "Смяна на смесител вързан за кухненски бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: