Мечтата на всяка домакиня
ikonoma - напреднал
Здравейте,

ще си монтирам кухненските шкафове, които вече са готови. Ще има гранитен плот без подлепка и гръб от стъкло, които още не съм поръчал. Чудя се има ли смисъл да закрепям долните шкафове към стената, както и един към друг? Освен това понеже миялната е краен уред (на скицата най-отдясно) ми остава една висяща страница. Към пода ще я хвана с Г-образни планки. Обаче към камъка с лепене ли да я хвана?
Мисля и друг вариант, който много не ми се иска да прилагам, но да сложа 2 см дървена подложка, която да свърже шкафовете един с друг и гранита (с подлепка вече) да се залепи върху нея.
Прикачен файл:
В1.jpg
miliad - майстор
вт юли 30, 2019 5:19 pmikonoma написа:
Здравейте,

ще си монтирам кухненските шкафове, които вече са готови. Ще има гранитен плот без подлепка и гръб от стъкло, които още не съм поръчал. Чудя се има ли смисъл да закрепям долните шкафове към стената, както и един към друг?
:lol: :lol: Тук нищо няма да отговоря, сам ще разбереш като ги подредиш.
Освен това понеже миялната е краен уред (на скицата най-отдясно) ми остава една висяща страница. Към пода ще я хвана с Г-образни планки. Обаче към камъка с лепене ли да я хвана?
Предвиди си две царги 600/100мм и я хвани в горната част към шкафа на мивката.
Мисля и друг вариант, който много не ми се иска да прилагам, но да сложа 2 см дървена подложка, която да свърже шкафовете един с друг и гранита (с подлепка вече) да се залепи върху нея.
Шаблон правя обикновенно, и по него правят камъка.
В1.jpg
ikonoma - напреднал
Благодаря за отговора. Шкафовете са по-плитки от страниците, така, че няма да се захващат към стената. Може би да ги стабилизирам един към друг. Между двете части имам един ъглов елемент, който трябва да се стегне, с видийки подходящо ли е (две ПДЧ-та 18 мм едно върху друго трябва да се захванат)? За шаблон какво да си взема? Картон?
miliad - майстор
ср юли 31, 2019 3:29 pmikonoma написа:
За шаблон какво да си взема? Картон?
Сам си го написал: 18мм дървена подложка.

Тема "Кухненски шкафове захващане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: