• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте, след няколко дни ще ни монтират нова кухня. Избрахме масивен плот от африкански тик ироко. НО има разминаване между изискванията на монтажниците от една страна, и тези на фирмата, от която купихме плота. Според монтажниците плотът не бива да е омаслен предварително, защото нямало да могат да залепят мивката и котлоните. А от фирмата, от която взехме плота казаха, че трябва да се омасли добре и е особено важно да се омасли в прорезите за мивката и котлоните. И сега не знам какво да правим ...
Моля за съвети...
ESPACE - майстор
Защо трябва да лепят мивката и котлоните? И двете си имат уплътнители и скоби за захват.
miliad - майстор
На мен пък ми е интересно кой ще каже предварително къде да се реже за мивка и котлони, да го отреже и омасли.
И като се сетя колко пъти скобите се отлепят или късат, само на тях разчитаме за мивката.
Правилния въпрос е - Кой поема гаранцията за крайното изделие?.
За монтажа са предвидени 2 дни. Първия ден за долен ред+плот+гръб. А вторият- за горни шкафове и уреди.След монтажа на долните шкафове ще се вземат размерите за мивка и котлони, ще се изрежат дупките и ще се монтира плот и гръб. Т.е. ще има време около 14-15 часа за омасляване на прорезите.
Lutchezar - майстор
Котлони никой разумен е лепи. Мивката ако е горна - също. Ако е с долен монтаж е друга процедурата.
Но както по-горе попитаха кой носи гаранцията за цялото изделие?
За плот, гръб и монтаж на мивка и уреди няма гаранция - ако подпиша протокола, че нямам забележки за монтажа, не мога да имам претенции. За мивката, шкафовете и механизмите имам гаранцията от производител.
А относно мивката - стандартна иноксова мивка е, не е с монтаж под плота.
А как да се монтират, ако не с лепене и не с уплътнители?
torbalan - Дървен философ
Аз не бих оставил изрязаното неомаслено.
Antonii - майстор
Омаслявате си плота както иска фирмата от която е плота.
После лепите мивката и я захващате със скобите.
Лепенето е с цел да уплътни да не влиза вода под ръба на мивката, а самата мивка си се държи от скобите и не разчита на това лепене да я задържи.
Принципно хората дето го правят монтажа би трябвало да ги знаят тези неща.
А плота с котлоните, ако е нов не е нужно да се лепи, неговите уплътнения са си му достатъчни.
resistbody - майстор
Я дай снимка на иноксовата мивка която искаш да монтираш... че аз изкъртих една която беше супер не функционална.. вероятно няма да е такава каквато се сещам щом слагаш плот от масив..
котлоните не ги лепи... за 10 години 3 пъти съм ги демонтирал, хем са "маркови"..
Прикачен файл:
image00-768x432.jpg
image00-768x432.jpg (38.11 KиБ) Видяна 2180 пъти
Прикачен файл:
pol_pm_IKEA-LANGUDDEN-zlew-wpuszczany-stalowy-syfon-32187_2.jpg
pol_pm_IKEA-LANGUDDEN-zlew-wpuszczany-stalowy-syfon-32187_2.jpg (8.71 KиБ) Видяна 2180 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Плот от масив ироко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: