Мечтата на всяка домакиня
kozl - майстор
съб авг 24, 2019 7:23 pmsokolov.91 написа:
Все пак е полско АЕГ.
Е то освен Електролукс има ли друг да произвежда АЕГ :?
burkov - специалист
И ние сме с AEG от миналата година. Друг модел е, но програмите са такива. Доста съм доволен от покупката за сега. Тиха е и пере добре, не намачква дрехите. Има повече 500 пранета до сега и няма проблеми. Да видим дали ще си изкара годините.
zz_stefanov - майстор
съб авг 24, 2019 6:24 pmLazarGanev написа:
съб авг 24, 2019 5:11 pmplamen6703 написа:
Перални от тази марка https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/P ... W/p/681604 рядко влизат в сервиз за ремонт, но гаранцията е обикновена.
Тази я имам и е в гаранция, но жена ми иска друга, тъй че я давам на половин цена.
Тя по какви критерии не я харесва и търси друга. И от де знае на какво ще попадне. :)
Chefo77 - майстор
съб авг 24, 2019 5:04 pmшоп написа:
съб авг 24, 2019 4:58 pmnaster написа:
Беко :-D
Имам апартаменти, които давам под наем. Всички са обурудвани с турско Беко. За 10-12 години от нито един имот не съм получил инфо, че има пералня за ремонт.
Обаче как харчат ток и водаааа... :x
Енергиен клас Я
Я раздуй как харчат ток и вода, че аз не мога да меря и нямам опит с такива... Не знам какви са ти моделите, ама това ми Беко ми е трето - и мога да хвана бас, че и предишните ми си покриват обещаните разходи.
45 литра, 1 киловат. Колкото толкова. Инверторно, ето това. Влизащата вода е по-шумна от работата на центрофугата, нормалното въртене изобщо не се чува.
LazarGanev - "Велик майстор"
Смята, че захабява дрехите. Наистина излизат много груби и твърди и сякаш наистина изтъняват бързо. Със стария Силтал не беше така, ама служи 22 години и го изхвърлих работещ. Не знам ако взема сушилня дали няма да се подобри положението, но тя иска да сменяме и пералнята. Ама наистина не се знае на какво ще се попадне :?
Chefo77 - майстор
нед авг 25, 2019 10:35 pmLazarGanev написа:
Смята, че захабява дрехите. Наистина излизат много груби и твърди и сякаш наистина изтъняват бързо. Със стария Силтал не беше така, ама служи 22 години и го изхвърлих работещ. Не знам ако взема сушилня дали няма да се подобри положението, но тя иска да сменяме и пералнята. Ама наистина не се знае на какво ще се попадне :?
Ти сушилня ѝ вземи, пък после ако иска, смени и пералнята :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Тъй смятам, ама нали знаеш като си наумят нещо :)
kozl - майстор
И какво означава "инверторен мотор" :?
А и какво стана с рекламите на Самсунг за директно задвижване на барабана без предавка? Там ел. двигателят требе и той да е инверторен :?
ESPACE - майстор
пон авг 26, 2019 6:51 amkozl написа:
И какво означава "инверторен мотор" :?
А и какво стана с рекламите на Самсунг за директно задвижване на барабана без предавка? Там ел. двигателят требе и той да е инверторен :?
Инверторен горе долу нищо не означава. В най-общия случай си е обикновен трифазен мотор, на-който се управляват оборотите с честотен инвертор.
Относно Samsung не мисля че съм виждал реклама за DirectDrive задвижване. LG масово го рекламират и мисля че повечето им перални са с такова. И там двигателя е "инверторен" но се различава механично от обикновения. Иначе и Samsung и Electrolux имат такива модели.
zz_stefanov - майстор
нед авг 25, 2019 10:35 pmLazarGanev написа:
Смята, че захабява дрехите. Наистина излизат много груби и твърди и сякаш наистина изтъняват бързо. Със стария Силтал не беше така, ама служи 22 години и го изхвърлих работещ. Не знам ако взема сушилня дали няма да се подобри положението, но тя иска да сменяме и пералнята. Ама наистина не се знае на какво ще се попадне :?
То сега и дрехите са като пералните, опитват се да ги правят без материал, пък ако мине :)
Разбрал съм че високите обороти на центрофугата също морят дрехите, почват да се разнищват шевове, да се късат фините тъкани защото се завират в дупките на барабана...
Като сложиш сушилнята ще рабереш и там колко изтъняват, след всяко пране колко материал остава по филтрите и :)

Тема "Коя марка перална да изберем Бош или Горене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: