Мечтата на всяка домакиня
naB4o - специалист
вт окт 08, 2019 6:53 pmn_a написа:
вт окт 08, 2019 6:29 pmnaB4o написа:


Има ли лесен начин да проверя как "дърпа" комина и дали е запушен? Доколкото мога с фенер и телефон ще проверя моето отклонение, НО нагоре? Само от покрива ли има шанс да се провери?

Благодаря отново за включилите се в темата.

ТИ САМ ПИСА, ЧЕ КОМИНЪТ ДЪРПА ПУШЕКА ОТ ЦИГАРАТА!!!!!!!!!!!
ДА, НО ПО-ГОРЕ ДРУГ КОЛЕГА ПРЕДПОЛОЖИ ЕВЕНТУАЛНО ЗАПУШВАНЕ... (след моят коментар)
Не съм специалист по комини и вентишации, но може да има частично запушване предполагам. Затова пуснах темата, за да избягна повторно отваряне на гк, и прахоляци. Съжалявам, че не съм компетентен по всички въпроси и се допитвам за мнение до форума... Ама предпочитам ако нещо пропускам, да го взема в предвид предварително.
Lutchezar - майстор
В панелката в която бях, комините бяха на 10 см едни от друг, долният свършваше под нивото на панела, а горният започваш горе долу от нивото на панела, ако някой си е правил замазка при така сложени комини като нищо го е позапушил.
Ако ситуацията позволява, от покрива си пускаш нещо докато излезе у вас.
Билян - специалист
Отвори някой прозорец и пробвай пак може би няма от къде да дърпа
Lutchezar - майстор
вт окт 08, 2019 9:18 pmБилян написа:
Отвори някой прозорец и пробвай пак може би няма от къде да дърпа
+1
Оттам трябваше да започнем с съветите. Дано вече не е изкъртил голямата дупка :-D
naB4o - специалист
Ъпдейт:
Тестовете винаги са били с паднал прозорец, и при работа на уреда, винаги гледам да има приток на свеж въздух.
Днес разглобих частта от кухнята, а довечера или утре ще разглобя, част от куфара на ГК, за да имам достъп.
Оказа се че гофрата е ф110, надявам се да се подобри работата след разширяването. Ще пиша в следващите дни.

Edit: не издържах до утре и отворих преди малко, ето част от резултата:
Прикачен файл:
IMG_20191009_215653_1570648214800.jpg

Прикачен файл:
IMG-ce32bbdfa0a0674d80f7ece1d8d44a58-V.jpg
naB4o - специалист
Проблемът е разрешен.
Почистване от паднали бетони и други неща, увеличаване на размера на тръбата, и изхода ѝ от 110 на 150мм. В допълнение, работи освен по-добре, НО и по-тихо от преди. Остава да се преправят малко от дъските на кухнята и да се направят малко поправки, но това вече утре.
Резултата е доволен, недостатъкът бе, че жената мрънкаше, ама ще ѝ мине след няколко дни.
Благодаря отново на включилите се.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 11, 2019 12:34 pmnaB4o написа:
... недостатъкът бе, че жената мрънкаше, ама ...
За какво и как мрънкаше? Питам, да се уча, че не съм достатъчно* женска

* сама съм, няма да накривиш никому, ако кажеш
naB4o - специалист
Че се изцапало и т.н., ама то няма как, още повече се нацупи, че съм чистил след себе си, а все едно не съм. Тя е чистофайна ;)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 11, 2019 2:16 pmnaB4o написа:
Че се изцапало и т.н., ама то няма как, още повече се нацупи, че съм чистил след себе си, а все едно не съм. Тя е чистофайна ;)
:-) :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:
Lutchezar - майстор
Повечето жени нямат угодия, или е временно, приеми го този факт ;-).
И не забравяй че отгоре при някой ремонт може да ти изпратят още малко строителни боклуци...

Тема "Препоръки за подобряване на работата на аспиратора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: