• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
burkov - специалист
Здравейте, наиграх се с една кухня с готови модули и изобщо не обърнах внимание, че шкафовете са 46 см дълбоки. Сега обаче търся фурна за вграждане и не намирам нищо.

Чудя се дали да не я дръпна леко напред и да оставя фурната да стърчи назад, но ми се искаше да взема нещо предвидено за тази работа.

Моля за съвети.
Svezar - специалист
Е то какъв съвет да ти дадем,ако в интернет не си открил някъде да предлагат такива печки ,едва ли някой друг ще знае за тях ! Значи ти остава да измислиш как да го направиш за да не е много грозно . Или "вграждаш" в дупката един Раховец и си готов :)
stridata - специалист
Принципно личното ми мнение е, че трябва да го дръпнеш напред. Такава е идеята на евтиния производител! Отзад да ти остане буфер за тръби, кабели и разни неща на заварено положение :-D
Svezar - специалист
Ако са такива готови модули за които си мисля,те си вървят с плот за всяко парче,и за да го дръпнеш напред та да има място отзад значи да стане дупка над фурната а цялото парче да стърчи пред останалите ! Ако вече говорим само за плитки шкафове под стандартен плот ,то тогава едва ли щеше да има дилема как да стане !
шоп - майстор
Ако дръпнеш напред дърпаш целият ред и плота ти идва тесен. пари за нов плот, а стария се чудиш какво да го правиш.

Ако стената не е ст. бетонна плоча, а тухлена стена с нормална дебелина 25+ двустранна мазилка не е проблем да хванеш чука и секача и да свалиш 5 см.

Имам апартаменти, които давам под наем и навсякъде съм направил така, защото купувах нарочно едни евтини, но качествени унгарски модулни кухни.

И сега да извадя фурните ще видя счупените четворки. Дори не съм си правил труда да замазвам.
vitorio83 - специалист
пон ное 11, 2019 1:59 pmburkov написа:
Здравейте, наиграх се с една кухня с готови модули и изобщо не обърнах внимание, че шкафовете са 46 см дълбоки. Сега обаче търся фурна за вграждане и не намирам нищо.

Чудя се дали да не я дръпна леко напред и да оставя фурната да стърчи назад, но ми се искаше да взема нещо предвидено за тази работа.

Моля за съвети.
Дърпаш напред,то така е измислено,скоро монтирах такава кухня и няма проблем с фурната.Шкафовете пак са 46 см.Плота колко е широк?
zz_stefanov - майстор
Дърпаш напред и заменяш плота с нов 60см за да няма фуга зад него.
Следващия път мислиш повече преди да купуваш.
vitorio83 - специалист
вт ное 12, 2019 3:27 pmzz_stefanov написа:
Дърпаш напред и заменяш плота с нов 60см за да няма фуга зад него.
Следващия път мислиш повече преди да купуваш.
Поне на тази която монтирах модулна, беше с включен плот 60 см
zz_stefanov - майстор
Вврно, че Бирков не е казал колко му е широк плота.
burkov - специалист
Плота е 60. Отделно го поръчах и си е наред.
Проблема с размера стана от много гледане. Търсих, мерих, гледах, бях избрал кухня от икеа, там ми вдигнаха кръвното и направо поръчах тази, но не се усетих изобщо за тоя размер.

Благодаря ви за идеите.
Щом няма грижи, така ще я монтирам.
  • 1
  • 2

Тема "Плитка фурна за вграждане, от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: