Мечтата на всяка домакиня
stivarvt - напреднал
Здравейте, виждам много подобни теми, но искам да питам за самия процес стъпка по стъпка да дадете акъли как най добре да го нарпавя това. Този уикенд е последния шанс да го нарпавя преди да се монтира кухнята и се чудих чудих и сега вече искам да го направя, защото най после си намерих и правилните тръби и редуктори и го тествах.. и не ми хареса резултата.

мощен абсорбатор 700 кубика + мощност, самия той е с извод Ф150, 3 степени + турбо като всяка следваща е усилва стабилно мощноста, Тествах като сложих редукциите до Ф100, на първа степен си е същото, на втора усилва добре но не колкото без редуктор, и на третата не усилва нищо но почва да бучи(усеща се че се мъчи) . Та сега искам да къртя за да не съжалявам после години наред. та стъпките какви са , ще покажа и снимка какво е положението. Ф100 в комина отива до някаква Ф150+ която е централната тръба. Ще сложа ПВЦ разбира се за минимално шум. Та стъпкит както ми ги обясни един приятел но питам за още акъли че не съм много вещ(ще имам помощ няма да се излагам сам)

1. Къртим около тръбата до голямата тръба, Вадим Ф100 която имам
2. Разширяваме централната голяма тръба до Ф150
3. Режем тази която ще влиза в нея да има обла форма че да пасне на централната.
4. лепим ли я някак? или всичко със измазването около нея се позиционира и запечатва?
5. С какво да замазваме и запълваме дупките около тръбата Ф150? Ако има нещо което да не се нуждае от бъркане ами директно да се отваря и сипе там.
6. измазва се и шпаклова външната част и се боядисва(ще е скрито от челни дъски сравнително за да не се виждат ПВЦ тръбите над шкафовете, но ако има отломки над тръбата може и да се видят така че ще е добре да го мацна с боя там .

За къртенето имам инстрмуент, за рязането ми казват саблен трион и дремел и цилиндричен шлайф ли беше.

Таа това е , благодаря предварително за който се занимае да разкаже как най добре да се направи това.

Изображение
naster - майстор
Доколкото виждам от снимката имате вертикален въздуховод, поцинкован, или се лъжа? Ако да: хубаво е да измерите диаметъра на вертикалния въздуховод. Ако е Ф200 например, се купува седлово отклонение Ф200 към Ф160. Струва под 10 левчета, според размера. Изрязва се по отклонението, както предлагате и се монтира с неутрален силикон, самонарезни винтове и по желание малко алуминиева лента.

Рязането със саблен, в най-лошия случай с бормашина. Но първо очертайте по вътрешния ръб на седловото, за да прилегне плътно. Дупките бих уплътнил с ПУ пяна.
muhala - майстор
Помисли си за тръба с правоъгълно сечение, която директно да влезе във въздуховода.
Прикачен файл:
IMG_20200113_222555.jpg
stivarvt - напреднал
пон яну 13, 2020 10:26 pmmuhala написа:
Помисли си за тръба с правоъгълно сечение, която директно да влезе във въздуховода. IMG_20200113_222555.jpg
Но тогава пак ще влиза във отвор 100 и пак ще се губи мощност

А дали ще има разлика в силата на смучене на абсорбатора ако редукцията е в края на пътя преди комина,а не в началото директно върху абсорбатора?

https://www.pericoli.com/EN/news/119/Th ... mBec6tKy_w

дали ще сработи това наистина. Само проблема е че ще имаме Ф150 , после кратко Ф100 което влиза в Ф150-160 само че под прав ъгъл трябва да тръгне на горе, и ше има пак и там съпротивления и турболенции .
muhala - майстор
Нямам редукция на 100.
От абсорбатора тръгвам с тръба 150мм, после имам преходник-коляно 90° ф150 към 60x204.
После продължавам с плоска тръба 60x204 до комина. В комина съм зазидал една муфа 60x204, в която влиза тръбата.

Сечението на ф150 тръба е 17662,5мм2.
Сечението на плоската тръба е 12240мм2.
По-голяма плоска тръба няма.
Сечетнието на ф100 тръба е 7850.
Тоест варианта с плоска тръба е по-добър.
Нямам завихряния и шумове.

Направи си редукцията при комина ако е необходимо.
Моя комин е 120/120мм, което определено е редукция.
Прикачен файл:
IMG_20161204_113119.jpg
Прикачен файл:
IMG_20161203_180047.jpg
пон яну 13, 2020 11:00 pmstivarvt написа:
пон яну 13, 2020 10:26 pmmuhala написа:
Помисли си за тръба с правоъгълно сечение, която директно да влезе във въздуховода. IMG_20200113_222555.jpg
Но тогава пак ще влиза във отвор 100 и пак ще се губи мощност

А дали ще има разлика в силата на смучене на абсорбатора ако редукцията е в края на пътя преди комина,а не в началото директно върху абсорбатора?

https://www.pericoli.com/EN/news/119/Th ... mBec6tKy_w

дали ще сработи това наистина. Само проблема е че ще имаме Ф150 , после кратко Ф100 което влиза в Ф150-160 само че под прав ъгъл трябва да тръгне на горе, и ше има пак и там съпротивления и турболенции .
stivarvt - напреднал
Идеята да слагам правоъгълна муфа в комина е да не къря толкова много колкото бих къртил ако е Ф150 ли? Защото ако ще тръгна да къртя защо да не е и 150 .

Направих си експеримента и при 2 метра Ф150 и редукция и комин, е малко по добре от колкото редукция и 2 метра Ф100 и в комина. И така се стекоха обстоятелствата че няма да имам възможност да къртя въобще.. Благодаря за съветите все пак , ще си ги помня ако не е добре положението и се наложи да къртя връз кухнята :D
muhala - майстор
ср яну 15, 2020 11:41 amstivarvt написа:
Идеята да слагам правоъгълна муфа в комина е да не къря толкова много колкото бих къртил ако е Ф150 ли? Защото ако ще тръгна да къртя защо да не е и 150 .

Направих си експеримента и при 2 метра Ф150 и редукция и комин, е малко по добре от колкото редукция и 2 метра Ф100 и в комина. И така се стекоха обстоятелствата че няма да имам възможност да къртя въобще.. Благодаря за съветите все пак , ще си ги помня ако не е добре положението и се наложи да къртя връз кухнята :D
Аз сложих правоъгълна муфа в комина, защото разстоянието между шкафовете и тавана е по-малко от 150мм. Нямаше как да сложа кръгла тръба там.
Също така ниската и правоъгълна тръба не се вижда.

Тема "Съвети за разширяване отвор за абсорбатор от 100 на 150" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: