Мечтата на всяка домакиня
road_runner - специалист
Здравейте,

Имам вградена фурна, която има дръжка за отваряне, която е закрепена в стъклото с два отвора.
Самата дръжка изглежда от някаква пластмаса, .

На мястото, където се допира на стъклото явно основата е покрита с някакво фолио с цвят инокс, за да пасва на дръжката. Тази част се е разлепила леко и на едно място дори се е напукало. (Фурната е на 9 години)

Искам да я облепя на ново, поне видимата част отгоре, но нямам идея какво точно фолио ми трябва, така че да е термоустойчиво? Т.е да не го правя на 4-5 месеца?

А другият вариант е някако боядисване, уччастъкът е супер смешен като размер - 4х1 см,

Идеи и съвети някакви?
brum - майстор
Алуминиево тиксо дали ще свърши работа?
road_runner - специалист
ср апр 15, 2020 12:43 ambrum написа:
Алуминиево тиксо дали ще свърши работа?
О да, като се замисля , мисля, че ще стане. То дръжката е в най-горната част на капака, и през стъклото се хваща за металната рамка. Тъй като дръжката не се нагорещява почти никак, то тази основа под нея едва ли става дори близко до 30-40 градуса, защото иначе би означавало някой да се изгори , като се опитва да отвори фурната

Та си мисля, че тиксото ще стане. Само трябва да намеря по-матово , да не е лъскаво много

Другият ми вариант е да видя как се сваля тая дръжка и взимам термоустойчив спрей инокс, и цялата я пръскам, но е далеч повече занимавка. Ако не стане с тиксото тогава ще му мисля.
Благодаря за идеята
brum - майстор
Има и такова което не е точно алуминиево, а е по-скоро пластмасово. Ако температурата е наистина 30-40 градуса и то ще свърши работа. Бонуса при него е, че е разтегливо и може да покрие и неравни повърхности.

Но виж - матово не съм срещал...
kr1100 - майстор
[quote=road_runner
О да, като се замисля , мисля, че ще стане. То дръжката е в най-горната част на капака, и през стъклото се хваща за металната рамка. Тъй като дръжката не се нагорещява почти никак, то тази основа под нея едва ли става дори близко до 30-40 градуса, защото иначе би означавало някой да се изгори , като се опитва да отвори фурната
[/quote]

Хубави мисли ама неправилни :
1. стъклото въобще не се нагрява - пробвай да го пипнеш като работи фурната. Защо е термоустойчиво, а не обикновено - хем ще е по-евтино.
2. Металната рамка отвътре никак не се загрява :)
3. Крепежа от металната рамка през стъклото до дръжката сигурно не е метален и той не се загрява. :cool:
4. На самозалепващите се тикса алуминиеви лепилото не държи на високи температури. Дори и на керамични лени на 1260гр и стъклени на 550 гр е така - служи само за първоначално фиксиране на лентите.
road_runner - специалист
ср апр 15, 2020 5:32 pmkr1100 написа:
road_runner написа:
О да, като се замисля , мисля, че ще стане. То дръжката е в най-горната част на капака, и през стъклото се хваща за металната рамка. Тъй като дръжката не се нагорещява почти никак, то тази основа под нея едва ли става дори близко до 30-40 градуса, защото иначе би означавало някой да се изгори , като се опитва да отвори фурната
Хубави мисли ама неправилни :
1. стъклото въобще не се нагрява - пробвай да го пипнеш като работи фурната. Защо е термоустойчиво, а не обикновено - хем ще е по-евтино.
2. Металната рамка отвътре никак не се загрява :)
3. Крепежа от металната рамка през стъклото до дръжката сигурно не е метален и той не се загрява. :cool:
4. На самозалепващите се тикса алуминиеви лепилото не държи на високи температури. Дори и на керамични лени на 1260гр и стъклени на 550 гр е така - служи само за първоначално фиксиране на лентите.
А тогава други идеи?
lov - майстор
Тая фурна не е ли с двойно стъкло трябва да е някой динозавър че да не е такава. С алуминиево тиксо и аз си мисля че ще стане. Има едно по дебеличко срещал съм го само на малките ролки. Облепвал съм доста разкривени детайли точно за декорация. То също носи разтягане само че трябва да се прави постепенно и внимателно. Правих го само с пръсти но ти както искаше да е мат с една гумичка за молив би трябвало да ти е по лесно. Лепилото спече ли веднъж няма разлепване. Ако можеш свали дръжката за да ти е по лесно напасването.
brum - майстор
Би ли да обяснил какво общо има това дали тиксото е мат и гумичката за молив? Че за декоративни цели и на мен ще ми е полезно :) .
lov - майстор
Фолиото е огледално а гумичката е финен абразив, С нея като го изтъркаш и става матирано.
road_runner - специалист
пет апр 17, 2020 9:31 pmlov написа:
Фолиото е огледално а гумичката е финен абразив, С нея като го изтъркаш и става матирано.
Двойно стъкло е, но става топло една идея пред неприятно. Напуканото е точно до стъклото, където е крепежа отдолу.
Но ще го пробвам, най-много да се разлепи, не е голяма драма.
А това с гумичката е хитро, ако не с него, ще намеря с кво да го матирам , примерно шкурка водна на 2000

Тема "Термоустойчиво самозалепящо се фолио за фурна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: