Мечтата на всяка домакиня
Stern99 - специалист
Здравейте,
Поръчах нова кухня. Част от трансформацията е и промяна на местоположението на пералнята (под плота).
Ще удължа захранването със студена вода. Замислих се от практична гледна точка дали е по добре захранването да бъде зад самата пералня или да бъде зад съседния шкаф до пералнята.
Ако е зад съседния шкаф до пералнята като евентуално предимство виждам , че мога да имам достъп до това захранване (посредством прорязване на капаче на фазера на гърба на шкафа), без да се издърпва пералнята напред. Същия въпрос стои и за свързването на използваната вода към канализацията (посредством тръба ф32мм)
Дайте съвет, че да не сглупя нещо.
Благодаря.
miroki - майстор
Ако можеш го сложи отстрани, и ако може да са дълги маркучи, да може да се изтегли пералнята, без да се махат. Ако няма дълги вържи, маркуча с една гъвкава тел да може да си го върнеш лесно после.
Така или иначе е добре, за крановете да имаш достъп.
Stern99 - специалист
Благодаря, може ли да ме посъветвате за свързване на изходящата вода. За съжаление сифона на мивката е далеч. Приготвил съм една тръба ф32, но се чудя как най лесно да направя водния затвор.
kozl - майстор
пет юли 10, 2020 1:31 pmStern99 написа:
Благодаря, може ли да ме посъветвате за свързване на изходящата вода. За съжаление сифона на мивката е далеч. Приготвил съм една тръба ф32, но се чудя как най лесно да направя водния затвор.
Направи го с маркуча.

Освен че няма достъп до кранове зад гърба на пералнята, то според дълбочината на долните шкафове и размера на пералнята. може да няма място зад пералнята за кранове и връзката за канала. Така че по-сигурно е крановете и връзката с канала да са изместени. Години наред ползвахме перална с маркуч 3,5 метра до канала.
Продават се ей такива части за заустване на пералня към канал против връщане на миризми към пералнята.

Тема "Пералня под кухненски плот-позиция на захранване вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: