Мечтата на всяка домакиня
Предстои ни закупуване на нов хладилник и сме се спряли на цена около 900 лв, с долен фризeр, no frost.
Не знаем, дали no frost. да има и в хл. част, ели само във фризера.

предлагат ни този
https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-GBB61SWJZN#none
или този.

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnic ... 1/p/662505
казват, че хр. продукти с пълен no frost "изсъхвали", но пък този. LG. има възможност за свежо съхранение, което. liebherr er. не предлага.
спряли сме се на тези 2.
какво бихте ме посъветвали?
burkov - специалист
Имам Либхера, и не съм супер впечатлен.
Шумен е, особено първите 6-7 месеца, не го понасях.
Разпределението не е кой знае колко удобно. Има само един фреш бокс, което на нас не ни стига.
Взех го защото имам още един хладилник и този либхер беше със 7 години гаранция.

В Зора е на по-добра цена:
https://zora.bg/product/cn-4313-1

ЗА LG-то не мога да кажа нищо, но бих огледал и някой Бош, дори на малко по-висока цена.
Вижте сайта на Бош, имат интересна оферта за някои модели и връщат по 100 лева от продажната цена.

Успех
miroki - майстор
Хладилника, ако няма но фрост, задължително поне вентилатор да има. Издържат повече продуктите.
Всички хладилници изсушават, та за това кутии и торбички. Но пък как суши пастърма...
При нофрост не трябва да има яйца пред духалките (замръзват).
Всички шумят, пукат и т.н.
ESPACE - майстор
вт авг 25, 2020 7:42 pmmiroki написа:
Всички шумят, пукат и т.н.
Имам две AEG-та и определено не мога да се оплача от такива шумове. Едното малко се чува след тръгването на компресора но е за кратко и определено не дразнещо. Имам наблюдения и върху три модела на Beko и едно LG No-Frost, ами доста по шумнички са.
burkov - специалист
Тия звуци, които се чуваха от либхера мога да ги сравня само с някакъв вой на умряло.
То не бяха писъци, къркорения, бучене... За екзорсист беше работата.

Сега или вече много съм привикнал или наистина поутихна, но е по-добре работата.
miroki - майстор
вт авг 25, 2020 8:25 pmESPACE написа:
вт авг 25, 2020 7:42 pmmiroki написа:
Всички шумят, пукат и т.н.
Имам две AEG-та и определено не мога да се оплача от такива шумове. Едното малко се чува след тръгването на компресора но е за кратко и определено не дразнещо. Имам наблюдения и върху три модела на Beko и едно LG No-Frost, ами доста по шумнички са.
За шума говоря за но фрост.
При тях компресора не се чува, понеже инвертор, но бълбукане, вибрации и пукане има. Не е като на обикновения, като тръгне компресора, да изчатка чак от включването. Спя до него, за това.
kozl - майстор
У нас па работи LG nofrost вече повече от 15 лета.
Компресора е без честотен регулатор, но го не чувам, оти го заглушва вентилатора за охладен въздух и къркоренето на "червата" му :-D
За изсушаване ва продуктите не съм го и усетил тва, щото всичко що се слага е в кутия или завито в найлон. Без яйцата де. Чекмеджето за зеленчуци и плодове също го вписвам в списъка кутия.
Съвсем скоро сина си купи Самунг, щото прочете, че LG дават проблеми с линейните инверторни компресори. Брат му има LG от по-предното поколение само инверторен компресор. На шум Самсунга с мноо малко превъзхожда с по-тих бръм. Ма не съм установил какво се чува вентилатора или компресора, че и двата са nofrost. И за разлика от тоя у нас още им се не чуе къркорене в червата :roll:
Най ми допада, че като агрегата е изцяло nofrost нема никъде натрупване на лед в камерите на хладилно отделение и фризер.

Тема "избор на хладилник-моля помогнете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: