• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте имам съдомиялна Electrolux ESF 2440. Като я пусна не спира водата и започва да прелива.

Моля за съвет кое трябва да сменя?

Поздрави,
Веселин
resistbody - майстор
х
Последна промяна от resistbody на пет окт 23, 2020 11:17 pm, променено общо 1 път.
resistbody - майстор
Нещо такова примерно... а щом не спира, значи аквастопа не работи или няма такъв..
Изображение
Jacomo - специалист
Аквастопа е защита, която ще сработи като почне да се пълни легена отдолу. Той е защитен механизъм, а не оперативен. По-скоро е сензор за ниво, клапанът или най-малко вероятно - управлението.
kozl - майстор
чет окт 22, 2020 2:35 pmlithos написа:
Здравейте имам съдомиялна Electrolux ESF 2440. Като я пусна не спира водата и започва да прелива.

Моля за съвет кое трябва да сменя?

Поздрави,
Веселин
С такова обяснение отговора е да смениш съдомиялната.
Ако правилно съм разбрал като я пуснеш тогава прелива, а като не е пусната не прелива.
Тогава съмнението за блокирал ел.клапан отпада и остава предположението за грешна команда от платката.
Като видиш цената на платката и като прецениш риска от повреда на платката при монтажа или закупуване на дефектна такава и ще се съгласиш, че по-разумно е да смениш съдомиялната.
Освен ако имаш умения да ремонтираш платки :?
eleonorvelichkov - специалист
съб окт 24, 2020 8:26 amkozl написа:
чет окт 22, 2020 2:35 pmlithos написа:
Здравейте имам съдомиялна Electrolux ESF 2440. Като я пусна не спира водата и започва да прелива.

Моля за съвет кое трябва да сменя?

Поздрави,
Веселин
С такова обяснение отговора е да смениш съдомиялната.
Ако правилно съм разбрал като я пуснеш тогава прелива, а като не е пусната не прелива.
Тогава съмнението за блокирал ел.клапан отпада и остава предположението за грешна команда от платката.
Като видиш цената на платката и като прецениш риска от повреда на платката при монтажа или закупуване на дефектна такава и ще се съгласиш, че по-разумно е да смениш съдомиялната.
Освен ако имаш умения да ремонтираш платки :?
Защо все контролерът ви е виновен, контролерът в една система е последното нещо, което се разваля. Да провери сензорите за ниво на водата и клапанът, който я пуска, а не веднага да обвиняваме контролерът.
djjimmy66 - специалист
Колега, ако можеш, отвори я и се огледай за поплавкова камера, която според нивото в нея подава команди чрез микроключове. Много често около поплавъка се наслояват мръсотии и той засяда. Отвори внимателно и почисти тази камера!
kozl - майстор
съб окт 24, 2020 10:56 ameleonorvelichkov написа:
съб окт 24, 2020 8:26 amkozl написа:
чет окт 22, 2020 2:35 pmlithos написа:
Здравейте имам съдомиялна Electrolux ESF 2440. Като я пусна не спира водата и започва да прелива.

Моля за съвет кое трябва да сменя?

Поздрави,
Веселин
С такова обяснение отговора е да смениш съдомиялната.
Ако правилно съм разбрал като я пуснеш тогава прелива, а като не е пусната не прелива.
Тогава съмнението за блокирал ел.клапан отпада и остава предположението за грешна команда от платката.
Като видиш цената на платката и като прецениш риска от повреда на платката при монтажа или закупуване на дефектна такава и ще се съгласиш, че по-разумно е да смениш съдомиялната.
Освен ако имаш умения да ремонтираш платки :?
Защо все контролерът ви е виновен, контролерът в една система е последното нещо, което се разваля. Да провери сензорите за ниво на водата и клапанът, който я пуска, а не веднага да обвиняваме контролерът.
Ако контролера работи след включване ще стартира дренажната помпа и след това клапана за пълнене.
Ако автора ни е подвел с обяснението си, то съмнявам се в неговите способности да смени каквото и да било.
И понеже на АЕG-то, което си е Електролукс още с първата повреда и процесора бе аут, та да ти пиша, че за мен това бе първото нещо, което даде фира по съдомиялната.
А може да мине и само с 1 уплътнителен пръстен

Изображение
Благодаря на всички за отговорите!

Наистина малко мърляво съм го написал - Като се включи започва да източва водата, и после се чува бучене, след което дава грешка 50 и започва да чете вода до откат. Доколкото разбрах е нещо по мотора, но както казаха колегите явно няма да се справя сам и я дадох в сервиз. Ще ви пиша какво е станало, ако някой друг има подобен проблем...

Поздрави,
Веселин
eleonorvelichkov - специалист
вт ное 03, 2020 10:58 amlithos написа:
Благодаря на всички за отговорите!

Наистина малко мърляво съм го написал - Като се включи започва да източва водата, и после се чува бучене, след което дава грешка 50 и започва да чете вода до откат. Доколкото разбрах е нещо по мотора, но както казаха колегите явно няма да се справя сам и я дадох в сервиз. Ще ви пиша какво е станало, ако някой друг има подобен проблем...

Поздрави,
Веселин
Не знаех, че съдомиалните имат мотор. Мислих, че имат просто помпа, която нагнетява водата през перките и те се въртят от налягането на водата. Аз бих проверил нивомера дали отчита нивото на водата.
  • 1
  • 2

Тема "Съдомиялна не спира водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: