• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
krasi92 - майстор
Вече знаеш още нещо а именно че съдомиялните имат мотор а помпата не я движи божията сила.
eleonorvelichkov - специалист
вт ное 03, 2020 6:39 pmkrasi92 написа:
Вече знаеш още нещо а именно че съдомиялните имат мотор а помпата не я движи божията сила.
Аз като се каже помпа за съдомиялна разбирам помпата+двигателя, който я върти, а като се каже мотор разбирам, че е двигател, който върти нещо като мотора в пералнята, който върти барабана. А пък се зачудих, защото моята съдомиялна Бош няма мотор, който върти перките, а те се въртят от струята на водата.
kozl - майстор
вт ное 03, 2020 10:58 amlithos написа:
Благодаря на всички за отговорите!

Наистина малко мърляво съм го написал - Като се включи започва да източва водата, и после се чува бучене, след което дава грешка 50 и започва да чете вода до откат. Доколкото разбрах е нещо по мотора, но както казаха колегите явно няма да се справя сам и я дадох в сервиз. Ще ви пиша какво е станало, ако някой друг има подобен проблем...

Поздрави,
Веселин
Да ще очакваме, въпреки, че снимките с уплътненията са от подобен проблем. А от сервиза дано са лоялни, щото мен се опитаха да ме врътнат и от 200 лв да плащам 450 лв. за ремонт.
От сервиза ме хвърлиха в трета глуха, че видиш ли всичко било за смяна платка, ПОМПА (разбрах, че не е мотор :), даже и източващата такава та даже видиш ли и бушона им падал като я включели . Но имат добра новина за ~400 лв щели да я оправят ако искам да чакам 2-3 месеца :prayer: ...

Тия дни ще я взема и ще го мисля дали си заслужава аз да търся проблема или да ходя на друго място [-(
kozl - майстор
ср ное 11, 2020 4:47 pmlithos написа:
От сервиза ме хвърлиха в трета глуха, че видиш ли всичко било за смяна платка, ПОМПА (разбрах, че не е мотор :), даже и източващата такава та даже видиш ли и бушона им падал като я включели . Но имат добра новина за ~400 лв щели да я оправят ако искам да чакам 2-3 месеца :prayer: ...
На тия им се не занимава с твоята машина и те така са те метнали в страни, та да си купиш нова :-D
Пробвай в друг сервиз, ама знам ли.
Лошото е, че изглежда не вдяваш от подобна техника или поне така аз се ориентирам по тва де си писал и си мисла ..... нема да се спарвиш сам.
  • 1
  • 2

Тема "Съдомиялна не спира водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: