Мечтата на всяка домакиня
Здравейте:
Правихме лек ремонт на лятното кухненско и майстор Гипсокартонджия ми остави мостов проводник от стената дълъг който след това свърза директно към фурната за вгражзане.
Имам притеснение щото незнам този тип фурни загряват ли отзадната страна има ли опаснот ако кабела опирй отзад на фурната да се стопи и направи беля ?
Димитър Димов - специалист
вт ное 03, 2020 6:47 pmclosed написа:
Здравейте:
Правихме лек ремонт на лятното кухненско и майстор Гипсокартонджия ми остави мостов проводник от стената дълъг който след това свърза директно към фурната за вгражзане.
Имам притеснение щото незнам този тип фурни загряват ли отзадната страна има ли опаснот ако кабела опирй отзад на фурната да се стопи и направи беля ?
След като се притесняваш си поставяш една конзола за контакт,поставяш един такъв контакт
http://stoichkovi.bg/products/product_details/4967 (сайта е само пример),и връзваш фурната.
Svetoslavoff1 - майстор
"Вържи попа, да е мирно селото" - народна поговорка.
Фурните за вграждане не са с (относително) голяма мощност и може с щепсел+контакт шуко на достъпно място. Зависи и колко ти е разстоянието от гърба на фурната до стената, но аз не бих оставил мостовак да опира и се трие по металния корпус на фурната Ако е с вентилатор(май всички вече са), има ли от къде да засмуква въздух?
То няма оставена конзолна кутия на стената за твърда връзка или каквото и да било просто един кабел излиза от стената която вече е облепена с плочки.
muhala - майстор
На това аз му казвам твърда връзка. Има и такива за монтаж на стена. Немски от Баухаус например за 5лв. Качествени.
Тази например използвах у дома два пъти. За фурната и за котлоните.
Относно кабела, остави кабела на фурната само. Той обикновенно е мек и ще си намери мястото. Не оставяй мостовак или ккаъвто и да е кабел вързан директно към фурната.
Вързи кабела, който идва от стената към кутийката, а кабела на фурната към кутията.
вт ное 03, 2020 7:47 pmДимитър Димов написа:
вт ное 03, 2020 6:47 pmclosed написа:
Здравейте:
Правихме лек ремонт на лятното кухненско и майстор Гипсокартонджия ми остави мостов проводник от стената дълъг който след това свърза директно към фурната за вгражзане.
Имам притеснение щото незнам този тип фурни загряват ли отзадната страна има ли опаснот ако кабела опирй отзад на фурната да се стопи и направи беля ?
След като се притесняваш си поставяш една конзола за контакт,поставяш един такъв контакт
http://stoichkovi.bg/products/product_details/4967 (сайта е само пример),и връзваш фурната.
eleonorvelichkov - специалист
Мисля че проблем относно температурата на фурната няма да има понеже фурните се правят да топлят във вътрешността, а не стаята и самата камера на фурната е обвита с вата за топлоизолация. Проблемът както казаха другите може да дойде от кабела, тъй като мостовият кабел е с твърди жила и когато се движи от вибрациите на фурната или от нещо друго може жилата да се прекъснат и да започне да се получава дъга на мястото на прекъсване и да доведе до запалване на кабела. Затова, както казаха, си монтирай или контакт или просто разклонител а кутия и от там с клеми до печката с гъвкав кабел.
Svezar - специалист
Много добре е свършил работата майстора ти, като е вързал директно мостовака в печката,остави си я както е и не пипай нищо,няма никаква опасност за кабела ,то ако имаше производителя ще щеше да слага по 5 страници инструкции специално за това как да се избегне нагряването ! Това пък как имало вибрации НА ПЕЧКА и можел да се разхлаби болта....няма да го коментирам изобщо :shock:
eleonorvelichkov - специалист
ср ное 04, 2020 1:57 pmSvezar написа:
Много добре е свършил работата майстора ти, като е вързал директно мостовака в печката,остави си я както е и не пипай нищо,няма никаква опасност за кабела ,то ако имаше производителя ще щеше да слага по 5 страници инструкции специално за това как да се избегне нагряването ! Това пък как имало вибрации НА ПЕЧКА и можел да се разхлаби болта....няма да го коментирам изобщо :shock:
Ако вземе да мести фурната може да пречупи тела в кабела. На мен лично не ми се нрави твърд проводник на нещо, което можеш да местиш. Аз не бих го направил.

Тема "Фурна за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: