Мечтата на всяка домакиня
В голяма чуденка съм какво да направя, значи започвам да обзавеждам апартамент и мисля да започна от кухнята.

Бях в кухни Диалог, момичето там ми надраска един проектс молив и каза, че ако харесам идеята и решим да я правим при тях ще го разработят на компютър 3Д. Харесали сме цвят венге в комбинация с ванилия кухнята ни не е голяма под 3 метра е. Ориентировачна цена, която казаха от диалог е 3000 лв. само дървенията материала е ПДЧ.

Та какъв ми е проблема дали да я поръчвам при тях или да търся фирма само за проекта и след това майстор да я разкрои и сглоби, според жена ми така ще е по евтино и може да ползваме по-добър материал / mDF или постформа или нещо такова/

Дайте съвет, че нямам никаква идея.
sevar - специалист
Поразходи се още. Фирми за кухненско обзавеждане има доста, btw майстори също ;o)))

3000 за ПДЧ под 3 метра е много.

Ориентировъчно, около 5 метра ПДЧ с МДФ врати по наш проект - излезе 2800 лв.
Но все пак е относително защото същия вариант може да бъде и с 500 лв. по-скъп, ако решиш да добавиш един, два шкафа, да речем.
shadowman - майстор
Ако можеш да ми покажеш скицата и имам малко повече време ще мога за половина час да ти скалъпя един проект. Относно цената, с какъв материал е смятана, пишеш ПДЧ и дървен материал, да смятам ли, че ще масивни врати. Инак може да минеш на вариант с 2мм PVC/ABS кантове на лицата или с MDF профили, после идват лакиран MDF фурнирован или пък боядисан и посформинга (сега навлиза някакъв турски...).

Прикачен файл

Rotation of DSC00016.jpg
Rotation of DSC00016.jpg (32.7 KиБ) Видяна 23454 пъти

Прикачен файл

P8010548.jpg
P8010548.jpg (61.41 KиБ) Видяна 23457 пъти
anmoll - специалист
Здравей, в момента аз си правя кухня при Диалог. Ако искаш качество- иди там. Ако искаш цена- всеки може да ти направи по- евтино. След няколко дена ще ми монтират кухнята щe пусна снимки. Успех! :)
Последна промяна от anmoll на вт окт 09, 2007 3:58 pm, променено общо 1 път.
shadowman - майстор
anmoll, искаш да кажеш, че всеки друг би направил кухнята кофти? Много е важно на какви хора попадаш. А за качеството на деден продукт може да се коментира доста, но тази тема е друга.
мерси за отговорите! Тия дни ще ти пусна ориентировъчна скица, а в диалог ми казаха цена за ПДЧ, ти с какъв материал ще ме посъветваш да я правя.
anmoll - специалист
Не искам да кажа, че друг няма да я направи добре, но знам как работят" Диалог".Всъшност извод правя от мострените им магазини. Надявам се да няма разминаване м/у това, което показват и това, което правят!
спор, че кухните са им добри няма, но и цената им е хубава май
shadowman - майстор
Първата снимка е с ПДЧ и 2мм PVC кант по вратите, втората е с МДФ профили с PVC фолио. Второто е малко по-скъпо от първото. Не си падам по лакирания и боядисания МДФ, че много ще се припада по него. Може и масив, но от хубаво дърво или постформинг, да не забравя и пресования МДФ с фолио (което не знам защо но ми се вижда бая дебелокато цена).
Бих те посъветвал следното, обиколи специализираните магазини за мебели и гледай мострите и от там си харесай нещо, но си прави сметка колко пари може да дадеш. Корпуса (или самите шкафове) се прави от ПДЧ, после другото е твое решение (лицето), бих ти препоръчал да избереш малко по-скъп материал, примерно на Egger, Wodegoр, Kaindl... но ще кажа, че за 3 метра кухня 3000 пари е много (освен ако не е с уредите), вярно, че не съм наясно каква е що е, но са си множко (да не казам за колко ще я направим ние :? )
Egger, Wodegoр, Kaindl-какви са тези материали МДФ или нямам идея :) и няма ли да е си личи ако само лицето е от тях
мерси за отговорите

Тема "Моля за съвет относно поръчка на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: