Мечтата на всяка домакиня
Привет,

Наскоро закупихме апартамент ново строителство. Имаме следния проблем, когато съседите под нас (1ви етаж) започнат да готвят в нашия апартамент замирисва много лошо. Абсорбаторите са предвидени да се свързват в комин, изграден от коминни тела. В нашия апартамент, все още не сме пробили дупка за абсорбатор. Част от тези коминни тела не са подмазани както трябва и си мисля,че от там мирише. Въпреки това, след като ги подмазах, миризмата не спира. Дайте съвет с какво да ги измажа, за да предотвратя тези миризми
Jacomo - специалист
нед яну 17, 2021 11:09 pmpresque написа:
Привет,

Наскоро закупихме апартамент ново строителство. Имаме следния проблем, когато съседите под нас (1ви етаж) започнат да готвят в нашия апартамент замирисва много лошо. Абсорбаторите са предвидени да се свързват в комин, изграден от коминни тела. В нашия апартамент, все още не сме пробили дупка за абсорбатор. Част от тези коминни тела не са подмазани както трябва и си мисля,че от там мирише. Въпреки това, след като ги подмазах, миризмата не спира. Дайте съвет с какво да ги измажа, за да предотвратя тези миризми
По принцип дупките не се пробиват, а има елемемти на комимно тяло с отвор, които се слагат на всеки ап. Може тези елементи при вас да не са добре запушени, а само прикрити. Какво сте подмазвали, като би трябвало да е измазано от строителя?
kozl - майстор
нед яну 17, 2021 11:09 pmpresque написа:
Привет,

Наскоро закупихме апартамент ново строителство. Имаме следния проблем, когато съседите под нас (1ви етаж) започнат да готвят в нашия апартамент замирисва много лошо. Абсорбаторите са предвидени да се свързват в комин, изграден от коминни тела. В нашия апартамент, все още не сме пробили дупка за абсорбатор. Част от тези коминни тела не са подмазани както трябва и си мисля,че от там мирише. Въпреки това, след като ги подмазах, миризмата не спира. Дайте съвет с какво да ги измажа, за да предотвратя тези миризми
Миризмата не спира, но от къде идва :?
Дали е от недобре измазаните коминни тела или от друго място :?
Понеже съм свидетел на разни изпълнения, та след преустройство, комшии си натъкнали аспиратора във вентилационния щранг на баните на миризмата от там идеше.
По принцип запечатването на коминните тела може да стане с шпакловка в два или повече пласта теракол и е добре и стъклофибърна мрежа да се ползва за армиране. Обаче комина обичайно е допрян до стена, а там решетъчни неизмазани тухли и "де го чукаш, де се пука".
Аве изобщо открийте пътеката на миризмите. Оти па едни си беа вградили контаците в коминя и като почнаа да бълват пушляк :shock:
Иначе начин да спрете миризмите е да си направите нагнетателна вентилация. Да ама зимата като вкарва студен въздух и неприятно, та ще трябва да е с нагревател :roll:
muhala - майстор
Може ли една снимка на въздуховода, моля ?
Аз смятам, че вентилациите в новостройките са от канализационно ПВЦ-110.

Тема "Миризма от съседен абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: