Мечтата на всяка домакиня
miliad - майстор
ср фев 10, 2021 3:02 pmsurfthesummer написа:
Аха, аз си го представях обратно - от гледна точка канта на вратата :-D. То открит май ще е по-добре - да, там ще ми трябва пирона :). Най-добре ми се струва тогава дървена рамка по страниците, дъното и тавана - вкарана навътре с дебелината на вратата и закрит кант спрямо рамката, а открит спрямо итонга... Ама там бая ще се измъча май да я напасна перфектно.
Напротив, това ще най-лесния начин спрямо вратата. Спрямо итонга, зависи колко право си зидал. Силикона оправя всичко. Акрилен в твоя случай.
vikontii - помощник
Здравейте, имам подобен казус, но ytong-a е 5 см. Моля, ако някой има идея каква врата да използвам (оставили сме отвор 72х210), да даде разумен съвет!Има зъб 5 см от ytong, зад него е бетон. Ще се опитам да кача снимка
vikontii - помощник
Здравейте, имам подобен казус, но ytong-a е 5 см. Моля, ако някой има идея каква врата да използвам (оставили сме отвор 72х210), да даде разумен съвет!Има зъб 5 см от ytong, зад него е бетон. Ще се опитам да кача снимка
Прикачен файл:
Screenshot_20240303_195818.jpg
ivanovbg - майстор
нед мар 03, 2024 7:59 pmvikontii написа:
Здравейте, имам подобен казус, но ytong-a е 5 см. Моля, ако някой има идея каква врата да използвам (оставили сме отвор 72х210), да даде разумен съвет!Има зъб 5 см от ytong, зад него е бетон. Ще се опитам да кача снимка Screenshot_20240303_195818.jpg
Алиминиева врата с борд. Тоя зъб от итонг го махни и сложи зъб от дърво/алуминиев профил и го хвани здраво за бетона.
chapara - майстор
Врата с щокова каса.
kr1100 - майстор
нед мар 03, 2024 9:21 pmivanovbg написа:
Алиминиева врата с борд. Тоя зъб от итонг го махни и сложи зъб от дърво/алуминиев профил и го хвани здраво за бетона.
Ал. врата не е за външна. Лесно се "отваря" със широка плоска отвертка или кози кракч изтънен, само с лек натиск.Заключването / езика е само на 1 ход - малка дълбочина.
Откъде знам - опит.
ivanovbg - майстор
Аз мислех, че стълбището е вътрешно.
miliad - майстор
нед мар 03, 2024 10:51 pmkr1100 написа:
нед мар 03, 2024 9:21 pmivanovbg написа:
Алиминиева врата с борд. Тоя зъб от итонг го махни и сложи зъб от дърво/алуминиев профил и го хвани здраво за бетона.
Ал. врата не е за външна. Лесно се "отваря" със широка плоска отвертка или кози кракч изтънен, само с лек натиск.Заключването / езика е само на 1 ход - малка дълбочина.
Откъде знам - опит.
Стеничка от 5см итонг. Та тя трепти цялата зидария. През нея се минава с лъжичка за кафе. Каква врата може да се закрепи за тази стена. Блиндирана със 70кг крило?
С какъв крепеж ще монтираш каквато и да е врата в 5см Итонг, та изобщо да говорим за сигурност.
miroki - майстор
Търси врата с тясна каса 5 см. Че повечето са 16 см. И ще стане. Но 2,10 може да е множко. Аз подлепях Итонг под трегера/щурца. Или ще слагаш праг.
пон мар 04, 2024 10:55 ammiliad написа:
Стеничка от 5см итонг. Та тя трепти цялата зидария. През нея се минава с лъжичка за кафе. Каква врата може да се закрепи за тази стена. Блиндирана със 70кг крило?
С какъв крепеж ще монтираш каквато и да е врата в 5см Итонг, та изобщо да говорим за сигурност.
Сякаш иска да затвори пространството под стълбището, не къщата.

Тема "Захващане на панти и вратичка в Ytong" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: