Мечтата на всяка домакиня
miliad - майстор
[*]
вт фев 09, 2021 11:35 amnaster написа:
Килерчета с р-ри 80х60, зидано с ютонг 7.5, предполага тясно пространство. И ПДЧ-то като "изправи" светлия отвор, току виж останала една кутия за обувки място.
По описанието килерчето ще бъде с врата 80х60 или две 80х30. Тоест вътре ще остане 56,4см светъл отвор, или превърнато в кутии за обувки - място за две една до друга.
В тоя ред на мисли се сетих за един познат, който беше правил нут в страниците на чекмеджето, за да вкопае телескопичния водач и да намали отстоянието между чекмеджето и страницата на гардероба. Така печелеше по 10мм ширина на чекмедже. И така към 22 чекмеджета.
Попитах го, защо просто не е ползвал 10мм дебело ПДЧ за страници. Оставих го да разсъждава по въпроса.
surfthesummer - специалист
Благодаря за помощта! За размерите не се косете :-D. Имах останало пространство под стълбите и преградих с Ytong. Щеше да стои прахосмукачката там - видима без шкаф (щот е мн убава), но й намерихме друго място :roll:.
А сега, за да спестя пространство :-D, дали ще стане да издълбая 2 жлеба в итонга и да дюбелирам и залепя по една летва сант и половина и на нея пантите. Що да не стане :?. Вече съм перфе в сухото строителство и реших да пробвам и в зидарията, то па виж какви дилеми отвори...
naster - майстор
За мен дълбането е излишно, но както и да се направи ще е ок. Рамка “П” примерно с пяна и по два дюбела за престиж.
miliad - майстор
Не забравяй да забиеш и един пирон от другата страна да има в какво да опре предния край на вратичката.
surfthesummer - специалист
ср фев 10, 2021 11:41 ammiliad написа:
Не забравяй да забиеш и един пирон от другата страна да има в какво да опре предния край на вратичката.
:?
miliad - майстор
ср фев 10, 2021 2:13 pmsurfthesummer написа:
ср фев 10, 2021 11:41 ammiliad написа:
Не забравяй да забиеш и един пирон от другата страна да има в какво да опре предния край на вратичката.
:?
Таз врата, на открит кант ли ще бъде или на покрит?
surfthesummer - специалист
На открит предполагам, т. е. ще застъпва челото на страниците, ако това питаш...

Таз врата, на открит кант ли ще бъде или на покрит?
miliad - майстор
Открит кант е когато вратата влиза между страниците. Тогава ще ти трябва пирона.
При покрит кант вратата застъпва/покрива страниците и се опира в тях.
Сега разбра ли за какъв дерт ти намеквам. Обмисли го.
Тя ситуацията е елементарна, ма за хора дето имат цялостен поглед върху нещата.
surfthesummer - специалист
Аха, аз си го представях обратно - от гледна точка канта на вратата :-D. То открит май ще е по-добре - да, там ще ми трябва пирона :). Най-добре ми се струва тогава дървена рамка по страниците, дъното и тавана - вкарана навътре с дебелината на вратата и закрит кант спрямо рамката, а открит спрямо итонга... Ама там бая ще се измъча май да я напасна перфектно.
surfthesummer - специалист
ср фев 10, 2021 2:53 pmmiliad написа:
... Тя ситуацията е елементарна, ма за хора дето имат цялостен поглед върху нещата.
Е, сега ще се обиждаме ли :-D
Шегувам се, наистина съм много благодарен за помощта. Аз след грубия строеж почти всичко сам направих - без плочките в банята (и те в едната хлопат отлепени вече)? , ама не се бях занимавал никога и бая време ми отнема всичко - точно заради липсата на тоя цялостен поглед. Днес мисля 1 час и решавам по един начин, като преспя, ми хримва по-оптимален. Ама те 1000 все различни неща, а в Бургас вече 50 майстора уж с препоръки и все хора без грам съвест, та всичко сам... Аз ли съм крив вече не знам... :?

Тема "Захващане на панти и вратичка в Ytong" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: