• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
teon - специалист
kdobrev написа:
аз зашивам текстилен филтър под алуминиевата скара. Преди го правех над нея, но тогава и тя се омазнява и като реших да я изчистя със силен обезмаслител тя се разпадна.
...при почистване процедирам така: в съда върху решетките посипвам прах за пране и заливам с гореща/вряла вода...на другият ден изтривам с четка...обезмаслители не ползвам...
radius написа:
Направил съм си един ширм в кутия за скарата на апартамента. Ако го снимам, веднага ще забравите за профилактика. :)
...дай снимки, че 'вкусът' от скара си е изкушение :tonqe:... но проблема е, че кадежа от нея не винаги се съвместява със 'затворените' пространства(апартаменти,къщи)...
...ПП- :!: :? имало проблем със снимките-ако трябва, пали скарата и да идваме да ги намаляме :razz: ...
gecata1059 - специалист
чет апр 08, 2021 11:03 pmteon написа:
kdobrev написа:
аз зашивам текстилен филтър под алуминиевата скара. Преди го правех над нея, но тогава и тя се омазнява и като реших да я изчистя със силен обезмаслител тя се разпадна.
...при почистване процедирам така: в съда върху решетките посипвам прах за пране и заливам с гореща/вряла вода...на другият ден изтривам с четка...обезмаслители не ползвам..
Проблема ми не е в чистенето на филтрите, а това, че мазнината преминава през тях и полепва по двигателя.
kdobrev - специалист
kdobrev написа:
аз зашивам текстилен филтър под алуминиевата скара. Преди го правех над нея, но тогава и тя се омазнява и като реших да я изчистя със силен обезмаслител тя се разпадна.
Проблема ми не е в чистенето на филтрите, а това, че мазнината преминава през тях и полепва по двигателя.
Да, минава, защото дупките на металните филтри са пъти по-големи от тези на текстилния универсален филтър, който си го изрязваш по размер и си го зашиваш от външната страна (от долу) за металния филтър. Хем така се вижда кога си променя цвета за смяна, хем метала отгоре остава чист.

И за снимките сега - явно форума е за хора които ползват компютри с клавиатури и мишки както преди 10 години го правех и аз и седят четат, свалят снимки обработват, качват и така.
На мен ми е неудобно да ползвам форума през телефон.
teon - специалист
gec[quote=gecata1059 написа:
Проблема ми не е в чистенето на филтрите, а това, че мазнината преминава през тях и полепва по двигателя.
...и при мен е така,но може би в по-малка степен...предложението на @kdobrev е по-ефективно,но пък предполага по-честа смяна на филтри...
gecata1059 - специалист
Предложението може да е добро, но ако зашия филтри жената ще ме изстреля с първа космическа за нов аспиратор. :axe:
ben84 - специалист
пет апр 09, 2021 2:53 pmkdobrev написа:
kdobrev написа:
аз зашивам текстилен филтър под алуминиевата скара. Преди го правех над нея, но тогава и тя се омазнява и като реших да я изчистя със силен обезмаслител тя се разпадна.
Проблема ми не е в чистенето на филтрите, а това, че мазнината преминава през тях и полепва по двигателя.
Да, минава, защото дупките на металните филтри са пъти по-големи от тези на текстилния универсален филтър, който си го изрязваш по размер и си го зашиваш от външната страна (от долу) за металния филтър. Хем така се вижда кога си променя цвета за смяна, хем метала отгоре остава чист.

И за снимките сега - явно форума е за хора които ползват компютри с клавиатури и мишки както преди 10 години го правех и аз и седят четат, свалят снимки обработват, качват и така.
На мен ми е неудобно да ползвам форума през телефон.
Що не пробваш да намалиш пикселите на камерата от настройките и?
Може и с редактора да я изрежеш.
Има и сайтове за ресиииззззвванье
Абе само желание требе :partyman:
kozl - майстор
Относно снимките, аз съм със Самсунг А50. Мъчих търсих не стаат снимки с малко пиксели. Децата се присмяха и преровиха смъртфона, ама констатираха, че нема настройки за некачествени снимки и ми качиха приложение (фотоапарат) с възможност да прави снимки с голям диапазон в настройките на пикселите.
И като искам да пращам клип снимам с това прилижение иначе с оригиналното приложение на Самсунг клиповете са огромни по размер.
Принципа е еднакъв. Засмулва и вкарва в отходния. Може да го сменяваш с вентилатор на фурна, но си е играчка монтажа. Дебита е достатъчен, а е по-лесно почистването.

Колега, мойте алуминиеви ги слагам в съдомиялната всеки месец. Задължително с хапче. Гела няма такъв ефект. Друга таблекта от нея разтварям в гореща вода и като позастинене, за да не стопи пластмасата на пръскачката(обикновенна градинска 2 литра) пръсквам ротора от горе, дето започва комина и от долу де мога.
Закачил съм аспиратора на анкер болтовени демонтажа е 3 мин. След това с копресора за въздух(може и с обратна пархусмукачка) обдувам нищо да не остане. Правя го през лятото, в жегите. 12 години ми е аспиратора в нас. Дори не помня марката, защото съм избрал най евтиния със сигурност,:)
Турбината работи постоянно на 1, защото имам газова бутилка и ми действа и кат предпазна мярка при евентуално изтичане на газ.
Някоя година....пропускам :-)
.
redbox - специалист
пон апр 12, 2021 7:12 amkozl написа:
Относно снимките, аз съм със Самсунг А50. Мъчих търсих не стаат снимки с малко пиксели. Децата се присмяха и преровиха смъртфона, ама констатираха, че нема настройки за некачествени снимки и ми качиха приложение (фотоапарат) с възможност да прави снимки с голям диапазон в настройките на пикселите.
И като искам да пращам клип снимам с това прилижение иначе с оригиналното приложение на Самсунг клиповете са огромни по размер.
Има стотици приложения за Андроид за преоразмеряване на снимки и клипчета. За снимки ползвам Photo Resizer HD. Лесен за работа, бърз и приятен с възможност за директно споделяне/пращане на намалената снимка.
Преди ползвах Photo&picture resizer, с много повече възможности е, но е бъкан с реклами.
"Ама много са ми големи снимките от телефона и не мога да ги постна тук и прочие..." си е чисто оправдание.
MamaMy - майстор
пет апр 09, 2021 2:53 pmkdobrev написа:
На мен ми е неудобно да ползвам форума през телефон.
И на мен. С тази шайба докато отворя форум и то съмна :-D
  • 1
  • 2

Тема "Устройство на аспиратор.На всички ли е еднакво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: