• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
gecata1059 - специалист
Здравейте.Имам монтиран аспиратор Таурус.Отдолу е с метални филтри решетки с мрежа като повечето модели.Като се свалят филтрите се вижда пластмасова решетка ,която е долната част на двигателя на турбината.Оттам минава изходящия въздух, като същия минава през двигателя ,завихря се от турбината и се изхвърля на вън.Проблема е ,че като сваля филтрите който не са видимо мръсни има мазнина по пластмасовата решетка и по самия двигател.Част от мазнината преминава през филтъра и полепва по двигателя.
На предишния ми аспиратор -същия модел се опитах да разглобя турбините от двигателя, но докато се усетя ,че едната гайка е с лява резба/две турбини въртящи се срещуположно/ тя даде фира.Впоследствие и двигателя започна да бучи и купих нов аспиратор.Оттогава жената не дава да пипам.
Въпроса ми е всички ли са така устроени въздуха да минава през двигателя на турбината.Почиствам доколкото мога пластмасовата решетка ,но двигателя няма как.
Прикачен файл:
IMG_20210405_200035.jpg
Andri01 - майстор
Отговорът е - ДА!!! Сменяш филтрите максимум на 1 месец!!! Ако искаш аспиратора да изкара повече от година.
gecata1059 - специалист
Филтъра е метален и се мие. Проблема е, че не задържа мазнините и преминават и на горе. Затова питам дали има по различни технически изпълнения или поне по-добри филтри.
Svezar - специалист
Имаме аспиратор с алуминиеви филтри , за 10г. са чистени основно веднъж...и си работи :)
kozl - майстор
Нашият аспираторе на 15+г. Решетъчните, алуминиеви филтри са чистени (промивани) няколко пъти за този период, но от значение е какво се готви под аспиратора. Напоследък сме ограничили пърженето и намаля нуждата за чистене.
Не съм разглобявал аспиратора, но така като гледам от към свалените филтри и предполагам, че тук двигателя е зад турбината, а не пред нея спрямо посоката на движение на въздуха, защото не се вижда след пластмасовата решетка.
naB4o - специалист
Когато имах проблем с аспиратора, бях разглобил "охлюва". И при мен се събираше много мазно там. Като го отворих в долната част на черупката имаше един пръст мазно/лой/гресоподобна смес. Първо я махнах с торбичка или кухн. хартия, като накрая накиснах пластмасите с обезмаслител. Не можа да се изчисти много добре, като и проблема ми тогава не се реши с почистването. А именно отвеждането на пари/миризми от готвенето. Впоследствие се оказа, че е запушен комина с големи отломки от комшията от горния етаж, като допълнителни се наложи и да постовя по-широк въздуховод. 110->150 мм.
Въпреки всичко профилактиката за мазнината не беше излишна, но беше играчка разглабянето и сглабянето. Марката е Бош, но предполагам са сходни като конструкции.
radius - майстор
Направил съм си един ширм в кутия за скарата на апартамента. Ако го снимам, веднага ще забравите за профилактика. :)
kdobrev - специалист
вт апр 06, 2021 8:23 amradius написа:
Направил съм си един ширм в кутия за скарата на апартамента. Ако го снимам, веднага ще забравите за профилактика. :)
Ти и да го снимаш, тук снимка от телефон не можело да се качва, защото били големи...

По темата: аз зашивам текстилен филтър под алуминиевата скара. Преди го правех над нея, но тогава и тя се омазнява и като реших да я изчистя със силен обезмаслител тя се разпадна. И така го правя - играчка е наистина. Ако някой е решил проблема да снима, да си намали снимката в някой сайт и да я качи в тоя форум дето не може сам да си нагласи размера, който иска.
Димитър Димов - специалист
чет апр 08, 2021 1:46 pmkdobrev написа:
вт апр 06, 2021 8:23 amradius написа:
Направил съм си един ширм в кутия за скарата на апартамента. Ако го снимам, веднага ще забравите за профилактика. :)
Ти и да го снимаш, тук снимка от телефон не можело да се качва, защото били големи...

Ако не може от тел. от какво може?От ''смена 8'' ли?Снимаш с телефона, с компютъра намаляваш размера и качваш.
iliya_i - майстор
чет апр 08, 2021 7:43 pmДимитър Димов написа:
чет апр 08, 2021 1:46 pmkdobrev написа:
вт апр 06, 2021 8:23 amradius написа:
Направил съм си един ширм в кутия за скарата на апартамента. Ако го снимам, веднага ще забравите за профилактика. :)
Ти и да го снимаш, тук снимка от телефон не можело да се качва, защото били големи...

Ако не може от тел. от какво може?От ''смена 8'' ли?Снимаш с телефона, с компютъра намаляваш размера и качваш.
То освен телефон си трябва и мааалко акъл.
  • 1
  • 2

Тема "Устройство на аспиратор.На всички ли е еднакво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: