• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте! Имам нужда от помощ и съвет относно вратичките на шкафчетата в моята кухня. Тъй като кухнята ми е вече на 15 години, но е съвсем задрава, миналото лято с мъжа ми се захванахме да я освежим. Свалихме всички вратички, изшкурихме боята и боядисахме с aкрилатна шлайф боя Bochemit Retro бяла, a отгоре я покрихме с безцветен лак на водна основа. Получи се преккрасно, НО! Само след няколко седмици моите хубави бели вратички започнаха да пожълтяват и сега някои от тях са по-скоро жълти, отколкото бели.
Моля помогнете ми с акъл. Явно ще трябва да повторим упражнението, но какво да направим, за да останат вратичките Б Е Л И?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
ky-kyy - майстор
вт апр 06, 2021 2:47 pmdani.vaseva написа:
Здравейте! Имам нужда от помощ и съвет относно вратичките на шкафчетата в моята кухня. Тъй като кухнята ми е вече на 15 години, но е съвсем задрава, миналото лято с мъжа ми се захванахме да я освежим. Свалихме всички вратички, изшкурихме боята и боядисахме с aкрилатна шлайф боя Bochemit Retro бяла, a отгоре я покрихме с безцветен лак на водна основа. Получи се преккрасно, НО! Само след няколко седмици моите хубави бели вратички започнаха да пожълтяват и сега някои от тях са по-скоро жълти, отколкото бели.
Моля помогнете ми с акъл. Явно ще трябва да повторим упражнението, но какво да направим, за да останат вратичките Б Е Л И?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Залепете фолио за мебели. Кеф ти бяло, кеф ти зелено, кеф ти небезнорозово :)
Svezar - специалист
Ами ползвали сте боя "retro"...нормално е да почнат да пожълтяват, проявява се "старинния" ефект :) Ако беше с автоемайл лак от железарията нямаше да мръдне !
miliad - майстор
Никъде не се уточнява от какъв материал са вратите.
ср апр 07, 2021 10:17 ammiliad написа:
Никъде не се уточнява от какъв материал са вратите.
Вратичките са МДФ.
ср апр 07, 2021 10:11 amSvezar написа:
Ами ползвали сте боя "retro"...нормално е да почнат да пожълтяват, проявява се "старинния" ефект :) Ако беше с автоемайл лак от железарията нямаше да мръдне !
Не е от боята. Наясно съм, че като е ретро, няма да е искрящо бяло, затова и избрах точно ретро, за да не е искрящо бяло. Тъй като правихме вратичките на порции през 2-3 седмици, първите лакирахме с прозрачен лак "Леко". Щом видяхме, че почват да пожълтяват, пробвахме с прозрачен лак на Bohemit. Вратичките с "ЛЕКО" вече са тотално жълти. С "Вohemit" имат съвсем лек жълт оттенък, значително по-добре са, но все пак не са, както бяха в началото.
radius - майстор
Диодните ламби бълват в УВ спектъра, и работата е като да са на слънце. А прозрачните лакове не обичат слънце.
Svezar - специалист
Това с ретро боята беше шега :) Колегата от предния пост е прав, че проблема е в лака - той пожълтява. Боядисвал съм гардероб с автобоя /бяла/ не е мръднал вече 5г. но не съм слагал лак.
kdobrev - специалист
Във фейсбук има много активна група за боядисване на мебели с водоразтворими бои. Основния им фокус са тебеширените бои, които имат много добра покривност и във вашия случай могат да са удачни. Потърсете "тебеширена боя Мания" ли ще ви излезе.
kdobrev - специалист
Хората направо започнаха да помагат там,така че ето ви директно линк с отговори на вашия проблем.

  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на кухненски вратички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: