• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
krasi92 - майстор
този един процент
Hoвoceлckи - майстор
На старите минаваше големия ток на нагревателя през пресостата. Превантивно - ако е ниско нивото да не се включи. И макар, че контактите му не се отваряха под (голям) товар, се случваше да се стопят клемите от лош контакт. Тук щом има много релета ... проблемът май по-скоро е там.
kozl - майстор
A дали пък нещо лъже електронната логика, че Т е достигната и нагревателя не се включва. Защото машината пере на студено, а ми се струва, че не трябва да е така.
Но може и да греша, защото при мен миялната "пере" на студено при изключен тахогенератор без да показва грешки.
zz_stefanov - майстор
Аз също си мисля, че приема че е загряла водата, след като продължава с програмата.
Разбира се остават много въпроси: намалена ли е продължителноста на програмата, изобщо подава ли захранване на нагревателя (тогава си мисля че ще зацикли и ли ще продължи след по дълго време)....
pitankata00 - специалист
За "майстор" е работата явно. Неприятно е че нагревателя има достъп само отдолу и ми омръзна да я обръщам за да правя опити.
kozl - майстор
Да и за платката схеми нема :sad: Или поне аз не открих.
Но приблизително така изглежда:

Прикачен файл:
PCB board Siemens WXLM1200_1.jpg
PCB board Siemens WXLM1200_1.jpg (115.29 KиБ) Видяна 905 пъти

Прикачен файл:
PCB board Siemens WXLM1200_2.jpg


Всъщност тука набарах нещо и явно нагревателя е през контактора на пресостата за първо ниво.
kozl - майстор
нед юни 06, 2021 11:26 pmpitankata00 написа:
За "майстор" е работата явно. Неприятно е че нагревателя има достъп само отдолу и ми омръзна да я обръщам за да правя опити.
Като за начална проба може да включиш крушка за 220 волта към 1 и 3 от куплунга към пресостата и нагревателя. Ако крушката светне значи проблема е в пресостата или в някой от проводниците от платката към нагревателя. Ама сложи ключ на крушката, за да я включиш след като казана се напълни, защото електрониката може да получава сигнал за нивото от пресостата през нагревателя.

Добавка
pitankata00 - специалист
вт юни 08, 2021 8:24 amkozl написа:
нед юни 06, 2021 11:26 pmpitankata00 написа:
За "майстор" е работата явно. Неприятно е че нагревателя има достъп само отдолу и ми омръзна да я обръщам за да правя опити.
Като за начална проба може да включиш крушка за 220 волта към 1 и 3 от куплунга към пресостата и нагревателя. Ако крушката светне значи проблема е в пресостата или в някой от проводниците от платката към нагревателя. Ама сложи ключ на крушката, за да я включиш след като казана се напълни, защото електрониката може да получава сигнал за нивото от пресостата през нагревателя.

Добавка
Ще опитам. Благодаря за идеята.
  • 1
  • 2

Тема "Пералня не загрява водата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: