Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,
Планирам да построя лятна кухня със складово помещение към нея за инвентар. Поради цените на дървесината, от трите страни планирам да е зидария. Снимката по-долу е ориентировъчна, но много близко до това което искам.
Подал съм за Виза.
Моля за съвет/акъл/помощ: за да подам за разрешение за строеж, до колко разбрах се води категория 6 (?), какъв на практика технически проект ми е необходим? Чета различни мнения по въпроса. Конструктивно становище ли само или има и други подробности?
Благодаря Ви!
(не знам дали има значение общината, но е към район Панчарево-Столична)

Прикачен файл

Untitled.jpg
brick - специалист
Преди заявлението за виза не се ли консултирахте в общината като бял човек? Отивате в приемното време и ще ви обяснят стъпките и изискванията. Във форума каквото и да ви напишем, няма гаранция, че ще е вярно за конкретния случай. Лятна кухня е 6-та категория наистина, но само със становище ме съмнява да минете - от моя опит, в друг район на София за складова постройка 6-та категория без ток и вода бяха нужни малък проект и геодезическо заснемане, но беше преди 3 години.
ср юни 30, 2021 12:30 pmbrick написа:
Преди заявлението за виза не се ли консултирахте в общината като бял човек? Отивате в приемното време и ще ви обяснят стъпките и изискванията. Във форума каквото и да ви напишем, няма гаранция, че ще е вярно за конкретния случай. Лятна кухня е 6-та категория наистина, но само със становище ме съмнява да минете - от моя опит, в друг район на София за складова постройка 6-та категория без ток и вода бяха нужни малък проект и геодезическо заснемане, но беше преди 3 години.
Благодаря ви!
Явно това е правилния ход.
Иначе в Панчарево документи се подават, като ги пускате в обща кутия ... на следващия ден ви се обаждат да ви дадът вх. номер и толкоз. Ще ходя пак да разпитам.
brick - специалист
ср юни 30, 2021 1:01 pmVenelinG написа:
ср юни 30, 2021 12:30 pmbrick написа:
Преди заявлението за виза не се ли консултирахте в общината като бял човек? Отивате в приемното време и ще ви обяснят стъпките и изискванията. Във форума каквото и да ви напишем, няма гаранция, че ще е вярно за конкретния случай. Лятна кухня е 6-та категория наистина, но само със становище ме съмнява да минете - от моя опит, в друг район на София за складова постройка 6-та категория без ток и вода бяха нужни малък проект и геодезическо заснемане, но беше преди 3 години.
Благодаря ви!
Явно това е правилния ход.
Иначе в Панчарево документи се подават, като ги пускате в обща кутия ... на следващия ден ви се обаждат да ви дадът вх. номер и толкоз. Ще ходя пак да разпитам.
Най-напред изяснете при кой да отидете. В нашия район гл. архитект не се занимава с бараки и летни кухни - има ресорен заместник по нискоетажното.

Тема "Лятна кухня - необходим проект?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: