• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Искам да разположа свободно стоящ колонен кухненски шкаф, без да го прикрепям към стената с винтове/дюбели....
Става въпрос за това: https://videnov.bg/shkaf-kolona-nadya-217-za-furna-0#

Шкафа няма да има на какво да се "подпре" ,а е 220см висок и само 60 широк.
Според вас ще стои ли стабилно или да мисля за нещо по-ниско?
brum - майстор
Не мисля, че ще стои стабилно.

До него няма ли други кухненски шкафове? Моят дето ще го правя тези дни по план ще е закрепен към горен и долен ред на кухненските шкафове.
Няма. Може би ако "залепя" за високия шкаф това?: https://videnov.bg/kuhnenski-shkaf-nadya-151-0
просто не ми се иска да пробивам точно тази стена
XpacTa - специалист
Колко ти е висок тавана? Ако е примерно 225см - дори и да тръгне на някъде шкафа ще се опре в тавана и няма опасност да падне.

Ако сложиш тежки работи долу също ще е по-стабилен. Последно - като гледам вариант е да използваш някаква силна двустранна лепенка и да пробваш да го стабилизираш без да пробиваш стената. Все ще е по-добре от нищо:
Изображение

Тук даже са ползвали някакви бебешки осигурители (май за врата на хладилник):
Изображение
Тавана е 3 метра. Тези лепенки са интересни. Едва ли ще ги ползвам за шкафа, но със сигурност ще им намеря приложение другаде. Дори не знаех за тяхното съществуване. благодаря :wink:
Някой знае ли какъв е най подходящия начин да "залепя" двата шкафа един за друг ?
iliya_i - майстор
чет сеп 02, 2021 9:43 pmasap написа:
Някой знае ли какъв е най подходящия начин да "залепя" двата шкафа един за друг ?
Най-добре ги "залепи" с болтове.
Изображение
brum - майстор
Е, не с тези де. Има "мебелни" болтове и втулки. Втулка с глава като болт и женска резба от единият край, а от другият нормален болт със същата глава. Външен диаметър 6мм, а болта е М4. Последно от Продиз вземах такива.

Иначе ако искаш да залепиш два шкафа ползвай полиуретаново лепило. Таз гад на каквото съм я сложил няма сваляне. А вместо двойно лепяща лепенка ползвай същото лепило на стената. Само че гледай да е на по-голяма площ, че реално слабото място ще е връзката между латекса и основата под него.

И от любопитство - какво е специалното на стената, че не искаш да я дупчиш?
На същата стена ще се слагат по-натам сушилня, стелаж и ще се наложи разместване, заради което дупките на стената ще се покажат. А и стаята е пребоядисана преди няколко дни. Ако не бях пребоядисвал нямаше да ми пука за дупките които ще цъфнат. Преди пребоядисването цялата стена беше в дупки от различни "ремонти" и нямах проблеми с това
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на колонен кухненски шкаф без пробиване на стена ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: