• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
brum - майстор
Хладилниците имат едно no-frost дето е реализиран с тръба за отичане на конденза. Тази тръба изравнява налягането и ако чакаш вакуум да ти държи вратата на хладилника ще почакаш доста.
joroantonov - специалист
съб сеп 11, 2021 9:50 ambrum написа:
Хладилниците имат едно no-frost дето е реализиран с тръба за отичане на конденза. Тази тръба изравнява налягането и ако чакаш вакуум да ти държи вратата на хладилника ще почакаш доста.
Прав си д...ба, и аз като колегата Milliad си лепя магнитите на хладилника, ама отвътре и като затворя вратата така здраво действат, че цели пет секунди поне трябва да дърпаш като идиот за да отвориш. :lol:
geodan - напреднал
съб сеп 11, 2021 9:50 ambrum написа:
Хладилниците имат едно no-frost дето е реализиран с тръба за отичане на конденза. Тази тръба изравнява налягането и ако чакаш вакуум да ти държи вратата на хладилника ще почакаш доста.
Brumчо пантите държат вратата! А твоя но фрост може да е с елекромагнит ако не е требе с райбер или летва да я подпираш. Моят с летва го подпирам оти е турски :-D
brum - майстор
Gorenje е и тръбата излиза над компресора. Нищо няма в тръбата - чистил съм я от наслагванията като спре да тече. Вкарвам 2.5мм2 жица и се подава от другият край.

Та дали панти или магнити - не знам. Ама не е подналягането в него.
kozl - майстор
Гоем спор ке става.
А като не е включен хладилника/фризера, примерно в магазина и нема вакум, какво му държи вратата затворена :?
brum - майстор
Не знам защо само. Как работи ми е все тая. Нали работи :) .
  • 1
  • 2

Тема "Вграден хладилник трудно се отваря" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: