Мечтата на всяка домакиня
brum - майстор
Помислих го малко и се убедих в последният съвет. Ще извадя шкафа сега докато още не е залепена мивката и ще направя средният ред подвижен.
zz_stefanov - майстор
Каква марка е тоя смесител с 32 мм гайка отдолу. И меките му връзки след навиването на гайката ли се завиват.
miliad - майстор
ср сеп 29, 2021 7:55 pmzz_stefanov написа:
Каква марка е тоя смесител с 32 мм гайка отдолу. И меките му връзки след навиването на гайката ли се завиват.
Обикновенно, тия с вградените нагреватели. Делимановците.
zz_stefanov - майстор
Да делиманците са с такава гайка, но до тях отива само една мека връзка с женски край.
miliad - майстор
И някакъв друг бях срещал с широка основа. Меките връзки влизат навътре в тръба. Но нямам ясен спомен какво що беше.
brum - майстор
Смесител с изтегляща се слушалка. Някаква лачена история. И 3те връзки (топла, студена, слушалка) се навиват в изводи дето стърчат под смесителят на изведени метални тръби. След навиването на гайката се завиват. Blandini Fargo BL го водят.

С глух ключ 32ка може и да стане. Зависи колко е вътрешният диаметъра на централната част, че трябва да влязат 3те връзки в него. Ако се стигне до там ще се изработи инструмент. Една ПВЦ тръба 50ка, напечатвам на принтера кръгъл детайл с отвор за гайка 32 по средата и я набивам на PVC тръбата.
resistbody - майстор
Е ти инструмент за тая работа, реално е имитация на Ригид ЕЗ..
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 4944%22%7D
brum - майстор
Това ми изскочи преди месец и се чудех "таз глупост за к'во пък е". До тук се оправях без никакви допълнителни инструменти и пропуснах. Но сега ще заръчам едно от любопитство да го видя на живо. А и някой ден може да се окаже полезно :) .
resistbody - майстор
чет сеп 30, 2021 12:47 ambrum написа:
Това ми изскочи преди месец и се чудех "таз глупост за к'во пък е". До тук се оправях без никакви допълнителни инструменти и пропуснах. Но сега ще заръчам едно от любопитство да го видя на живо. А и някой ден може да се окаже полезно :) .
И аз така, но като повдигна въпроса и ми изникна в главата и го потърсих.. да дадеш обратна връзка става ли за нещо, то къде ли не сме дали 15-20лв.. вадънлък си е ...
kozl - майстор
Този смесетил маркуча с топуза как минава през делителя?
Аз монтирах подобен на сина и не помня захвата как беше, но имах проблеме с топуза и маркуча. Топуза се закачаше в маркуча и не можеше да прибере няпълно слушалката. Отделно маркуча се закачваше в рафта. От натрупания опит демонтаж/монтаж на разни кухненски такъми под мивката си предвиждам лесно преместваем рафт.
И все пак маркуча закачаше в прореза на рафта, па и като се надрънка шкафа с джунджурии помислих, че ще закача и в тях. За това купих метър PVC възуховод, правоъгълен и монтирах част от него вертикално под хода на маркуча.

Тема "Монтаж на мивка който да подлежи на разглобяване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: